Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p. pomocy publicznej w postaci określonej kwoty pieniężnej do cen energii elektrycznej i gazu.
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zapłaty Kar umownych wypłaconych do dnia otrzymania Rekompensaty (do 29 października 2019 r.) nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, jako wydatki zwrócone podatnikowi, natomiast wydatki z tytułu zapłaty Kar umownych wypłaconych po otrzymaniu przez Spółkę Rekompensaty stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT? 2.
1. czy Rekompensata otrzymana przez Państwa w ramach Programu stanowi przychód zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT jako dotacja otrzymana z budżetu państwa? 2. czy w związku z otrzymaniem Rekompensaty są Państwo zobowiązani do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca winien rozpoznawać wartość netto wynikającą z rekompensaty wskazanej na fakturze zakupu od innego podmiotu jako koszt uzyskania przychodu do podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy kwota rekompensaty będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód w rozumieniu ustawy CIT. Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na nabycie usług oraz towarów (materiałów) w ramach wykonywania usług opisanych w wniosku a co za tym idzie, otrzymanej rekompensaty – będą stanowiły koszty uzyskania przychodów zgodnie z przepisami ustawy CIT.
1. Czy rekompensata, która będzie wypłacana przez Wnioskodawcę Kontrahentowi na podstawie porozumienia między Wnioskodawcą a Kontrahentem, stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Kiedy - w rozumieniu art. 15 ust. 1 w zw. z art. 15 ust. 4d-4e ustawy
Czy Spółka zobowiązana jest do korekty (zmniejszenia) kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem rekompensaty wynikającej z Ustawy o systemie rekompensat.
Czy rekompensaty wypłacone na podstawie zawartych porozumień mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie ustalenia czy równowartość kwoty tzw. rekompensaty wypłacona w związku z udzieloną rękojmią i gwarancją może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z zawartym porozumieniem.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zaliczenia do kosztów rekompensat finansowych wypłaconych Usługodawcom.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconej rekompensaty pieniężnej
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodówrekompensaty pieniężnej.
1.Czy odpisy amortyzacyjne od nieodpłatnie udostępnionej aparatury i urządzeń medycznych Podmiotom Leczniczym przez Spółkę będą kosztem uzyskania przychodu dla Spółki? 2.Czy uzyskana rekompensata od Województwa będzie stanowiła po stronie Spółki przychód podatkowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem od gminy dopłat na realizację zadań własnych gminy.
1. Czy rekompensata otrzymana przez Spółkę jako wyrównanie ujemnego wyniku finansowego netto do poziomu poniesionych kosztów plus rozsądny zysk stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. W sytuacji, jeżeli rekompensata podlegałaby opodatkowaniu, to jaki jest właściwy moment jej opodatkowania?
Czy rekompensata, którą otrzyma Spółka od Gminy za świadczenie usług publicznych - wykonywania usług komunikacji miejskiej na terenie Gminy na wyrównanie kosztów działalności Spółki (pokrycia ujemnego wyniku finansowego netto wynikającego z różnicy poniesionych kosztów i przychodów) - Wariant II, stanowi w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych przychód, czy zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodu, zwolnienia przedmiotowego oraz kosztów uzyskania przychodów.
działania wykonywane przez Agencję w toku postępowania kompensacyjnego nie stanowią czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług
Opodatkowanie środków otrzymanych na pokrycie kosztów osieroconych.
Czy środki otrzymane przez ENS na pokrycie kosztów osieroconych (oraz rozliczenia z tego tytułu, tj. korekta roczna i korekta końcowa) nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT?
Spółka pyta o możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconej dyrektorowi generalnemu rekompensaty za utratę stanowiska pracy.