Wykonywane przez Wnioskodawcę Usługi w zakresie w jakim obejmują nadzór nad kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji personelu medycznego Podmiotów nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu spawania dla spawaczy, monterów i przepalaczy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Koszty poniesione na studia podyplomowe jako wydatki stanowiące podatkowe koszty uzyskania przychodów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie podnoszenia kwalifikacji pracowników.
Dotyczy możliwości zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie form podnoszenia kwalifikacji przez Współpracowników.
Obowiązki płatnika związane ze zwolnieniem przedmiotowym określonym w art. 21 ust. 1 pkt 90.
Przychód z tytułu uczestnictwa pracowników (oddelegowanych na okres kadencji do zarządu zakładowej organizacji związkowej) w szkoleniu pn. (…) będzie zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy od podatku dochodowego od osób fizycznych. W konsekwencji, nie będziecie Państwo zobowiązani do obliczenia, pobrania zaliczki i zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika – podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników.
Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Jeżeli pracodawca skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego, powinien zapewnić mu możliwość skorzystania z urlopu szkoleniowego i zwolnić z całości lub części dnia pracy, żeby pracownik mógł uczestniczyć w zajęciach.
Wydatki poniesione na pokrycie opłat za studia zatrudnionego przez Wnioskodawcę studenta kierunku lekarskiego nie można uznać za koszty uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
zwolnienie z opodatkowania świadczenia sfinansowanego na pokrycie studiów podyplomowych w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych kosztów procedury habilitacyjnej
Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Czy wydatki wspólników na czesne poniesione za przeprowadzenie przewodów doktorskich stanowią koszty uzyskania przychodów w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej?
Należy stwierdzić, że podjęte przez Wnioskodawczynię studia psychologiczne, udział w specjalistycznych szkoleniach, wydatki na zakup materiałów edukacyjnych związane są bezpośrednio z zakresem prowadzonej przez nią działalności gospodarczej oraz podjęte zostały w celu uzyskiwania przychodów z tej działalności. Zdobyta wiedza może niewątpliwe przyczynić się do poprawienia pozycji Wnioskodawczyni na
Poniesione koszty związane z uzyskaniem stopnia naukowego doktora nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu umowy o pracę, bowiem przepisy prawa podatkowego nie przewidują takiej możliwości.
możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych, wydatków związanych z funkcjonowaniem wskazanego we wniosku Programu podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników Wnioskodawcy
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe poniesionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.
Wydatki związane ze studiami podyplomowymi poniesione w trakcie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów i stosownie do art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będą potrącalne w dacie ich poniesienia. Wydatki, poczynione w okresie zawieszenia działalności gospodarczej, których poniesienie nie wynikało z wcześniejszych zobowiązań
w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą