Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie pojazdu oraz pozostałych kosztów jego używania, utrzymania i eksploatacji.
Zastosowanie art. 89a ust. 4 ustawy oraz art. 89b ust. 4 ustawy w związku z otrzymaniem od GDDKiA zasądzonego przez sąd wynagrodzenia.
Prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z majątkiem, który służy/będzie służył wyłącznie do świadczenia odpłatnych usług odbioru ścieków od Odbiorców zewnętrznych i nie służy/ nie będzie służył do odbioru ścieków od Odbiorców wewnętrznych.
Ustalenie czy świadczenie na rzecz Odbiorców zewnętrznych odpłatnych usług w zakresie dostarczania wody stanowi działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z Infrastrukturą przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z wydatków związanych z realizacją projektu.
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
W zakresie ustalenia, czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, okresem właściwym dla ujęcia przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego albo odpowiednio kosztu uzyskania przychodu z tytułu dokonania rocznej korekty podatku naliczonego, jest moment złożenia deklaracji VAT/korekty deklaracji VAT, za pierwszy okres rozliczeniowy następujący po zakończeniu roku, którego korekta
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji.
Prawo do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wskazanego na fakturach wystawionych przez Uczestnika w związku z czynnościami opodatkowanymi VAT wykonywanymi na rzecz Spółki.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z zaplanowanym do realizacji projektem.
Interpretacja indywidualna w zakresie skutków podatkowych w związku z otrzymaniem w formie darowizny przedsiębiorstwa.
Ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do montażu instalacji na rzecz Mieszkańców stanowi podstawę opodatkowania; ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do wykonania instalacji fotowoltaicznej na budynku urzędu gminy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT; brak prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących wykonania instalacji
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków dotyczących infrastruktury wodociągowej.
Obowiązek korekty oraz okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać korekty podatku VAT naliczonego, w odniesieniu do faktur za zakup i dystrybucję węgla, który przekazany będzie na realizację zadań własnych (pomoc społeczna).
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Korekta podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie środków trwałych w przypadku ich likwidacji oraz odliczenie pełnej kwoty podatku VAT naliczonego.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przy nabyciu gruntu i wybudowaniu kompleksu budynków.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Czy w przypadku leasingu operacyjnego samochodu osobowego limitowaniu będzie podlegać wyłącznie część kapitałowa raty leasingowej (powiększona o wartość podatku VAT niepodlegającego odliczeniu), czy również część odsetkowa raty.