Informacja PIT-11 jest podstawowym dokumentem służącym podatnikom do rocznego rozliczenia podatku. Płatnicy, którzy przy jej wypełnianiu popełnili błędy, mają obowiązek ją skorygować. Korektę należy sporządzić w formie elektronicznej, co do zasady, na tej samej wersji formularza, na której uprzednio złożono PIT-11. Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje PIT-11 w wersji 25.
Przepisy prawa podatkowego określają wiele zachęt dla podatników prowadzących działalność innowacyjną. Przede wszystkim podatnicy tacy mogą korzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, a podatnicy o statusie centrum badawczo-rozwojowego - również ze zwolnień od podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego. W publikacji przedstawiamy, kto ma prawo do wymienionych ulg i na czym one polegają.
Podatnicy korzystający z ulgi B+R mają prawo do zaliczenia do tzw. kosztów kwalifikowanych materiałów wytworzonych we własnym zakresie. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących transakcje bezgotówkowe przy użyciu tzw. kart paliwowych.
Czy planowana dostawa przedmiotowych nieruchomości będzie podlegała zwolnieniu z opodatkowania na podstawie zapisu art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ?Czy Sprzedawca, w przypadku korzystania ze zwolnienia dostawy z opodatkowania na podstawie zapisu art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o podatku od towarów i usług, będzie zobowiązany do korekty podatku naliczonego
prawo do odliczenia podatku przy realizacji projektu polegającego na montażu instalacji fotowoltaicznych na budynku użyteczności publicznej oraz na budynkach będących własnością mieszkańców gminy
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania czynności wykonanych przez koncern na rzecz Spółki oraz w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT wystawionej przez koncern.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego w związku ze zbyciem samochodu osobowego.
w zakresie ustalenia w którym miesiącu Wnioskodawca powinien dokonać korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz podatku naliczonego odliczonego przy zakupie tej nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie wysokości opodatkowania dostaw energii elektrycznej, wody oraz wywozu ścieków refakturowanych na użytkowników lokali.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie towarów i usług przy pomocy kart paliwowych.
opodatkowanie VAT bezumownego korzystania z nieruchomości i prawo do odliczenia podatku naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia od wydatków inwestycyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług z wykorzystaniem kart paliwowych;
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy towarów i usług z wykorzystaniem kart paliwowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z transakcjami dokonywanymi przy użyciu kart paliwowych.
Korekta nieodliczonej kwoty podatku naliczonego i okres rozliczeniowy, w którym należy dokonać korekty.
Prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących poniesione przez Gminę wydatki na montaż instalacji solarnych i odzyskania podatku VAT z faktur dokumentujących poniesione przez Gminę wydatki o charakterze bieżącym, związane z tłumaczeniem specjalistycznym dokumentacji przetargowej, administrowaniem i nadzorowaniem zadania, promocją zadania oraz organizowaniem szkolenia.
Opodatkowanie wpłat dokonanych przez mieszkańców oraz .z tytułu montażu instalacji solarnych oraz stawka podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją imprezy jubileuszowej oraz zakupem ławek z logo Wnioskodawcy i logo produktu.
Rozliczenia z tytułu podatku VAT, do których zobowiązana jest Spółka Przejmująca.
Czy w okolicznościach, w których Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach VAT z tytułu nabycia paliwa, prawo to pozostaje aktualne również w odniesieniu do faktur VAT wystawionych na rzecz Spółki przez Leasingodawcę a dokumentujących nabycie paliwa przy użyciu kart paliwowych, w sposób opisany w stanie faktycznym?