Brak jest podstaw do zwiększenia wartości kosztów uzyskania przychodów, w związku z przyznaniem rabatu przez Spółkę, ponieważ przyznany rabat faktycznie obniża wartość sprzedaży Towarów.
Wpływ Kwoty Obniżenia na podstawę opodatkowania VAT sprzedaży energii elektrycznej i wysokości podatku należnego.
W zakresie ustalenia, czy kwota udzielonego rabatu pośredniego stanowi korektę przychodu Wnioskodawcy czyli obniżenie przychodu z działalności gospodarczej na podstawie art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy kwota udzielonego rabatu pośredniego stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przyznany Dealerom, APH i PSD Rabat pośredni obniża podstawę opodatkowania Wnioskodawcy podatkiem dochodowym od osób prawnych w rozliczeniu za okres, w którym Wnioskodawca wystawi notę uznaniową zgodnie z art. 12 ust. 3j updop
Moment obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem premii pieniężnej.
Spółka postępuje i postąpi prawidłowo dokumentując opisane korekty za pomocą faktury korygującej, wskazane rozliczenia polegające na wyrównaniu ustalonego poziomu dochodowości mają/będą miały wpływ na rozliczenia Wnioskodawcy dla celów podatku VAT.
Wystawienie faktury korekty tytułem obniżenia ceny sprzedaży transakcji
1. Czy kwota wynikająca z Aneksu nie będzie stanowić przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy korekta rozliczeń podatkowych Spółki powinna zostać dokonana w taki sposób, że na dzień zawarcia Aneksu Spółka powinna wyłączyć z kosztów uzyskania przychodów tę część dotychczasowych odpisów amortyzacyjnych , w jakiej - proporcjonalnie - pozostawać będzie kwota wynikająca
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu rabatu centralnego jest nieprawidłowe oraz momentu korekty przychodu z ww. tytułu.
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odnosząc korektę przychodów ze sprzedaży i kosztu sprzedanych towarów według cen nabycia, wynikającą z faktur korygujących sprzedaż, do roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż z faktury pierwotnej?
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
Określenia podstawy opodatkowania z tytułu usługi najmu lokalu użytkowego.
Czy wykorzystanie środków pieniężnych spowoduje obowiązek opodatkowania ich podatkiem dochodowym od osób fizycznych, i kiedy powstanie ten obowiązek? (pyt. nr 3)Czy w koszty działalności Wnioskodawca może zaliczyć całą wartość zakupu netto wykazaną na fakturze? (pyt. nr 4)
Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, iż otrzymana kwota dotacji od Instytutu na cel zgodny z Umową będzie stanowić dla Spółki przychód z działalności gospodarczej? (część pytania Nr 1 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon w całości pokrywa cenę wydanych w zamian towarów, wartość towarów (w cenie zakupu) nie będzie stanowić kosztu uzyskania przychodów jako darowizna zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy o PDOP, a jednocześnie nie powstanie dla Spółki przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon pokrywa obowiązującą w sklepie cenę wydawanych towarów tylko w części, w związku z czym klient płaci obniżoną cenę za wydawane towary (cena obowiązująca w sklepie pomniejszona o wartość bonu) dla Spółki powstanie przychód podatkowy w wysokości obniżonej ceny, którą zapłacił klient, a wartość wydanych w zamian towarów (w cenie ich
Czy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych właściwe jest ujęcie faktur VAT korygujących w bieżącym okresie, czyli w maju 2012 r.?
Pdatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dokonania korekty wartości początkowej środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych.
Czy wskazane w przedstawionym zdarzeniu przyszłym zmniejszenie kwot należnych zaliczek oraz Obniżenie Ceny stanowią obniżenie ceny należnej zbywcy, a tym samym pomniejszenie wartości początkowej nabywanych środków trwałych zgodnie z art. l6g ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy o PDOP i równocześnie nie stanowią przychodu Spółki w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o PDOP?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.