Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Sposób ustalenia przychodów i kosztów oraz źródła przychodów w związku ze sprzedażą i wykupem obligacji.
Co stanowić będzie koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu wykupu Obligacji wniesionych do Spółki aportem przez Skarb Państwa.
Skutki podatkowe substytucji, wygaśnięcia gwarancji oraz dokonania wzajemnych rozliczeń z francuską spółką powiązaną w związku z emisją euroobligacji.
Dotyczy ustalenia: - czy spłata kapitału Obligacji otrzymana przez Fundację będzie stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, - czy dochody uzyskane przez Fundację tytułem spłaty części odsetek od Obligacji będą stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od obligacji kapitałowych oraz brak powstania przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu emisji obligacji kapitałowych.
Czy Wnioskodawca będzie mógł pomniejszyć przychód ze sprzedaży ogółu praw i obowiązków w Spółce o: a) równowartość wierzytelności z tytułu zapłaty ceny emisyjnej obligacji, uregulowanej poprzez przeniesienie na Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków w Spółce, do wysokości wartości ogółu praw i obowiązków w Spółce określonej w umowie datio in solutum, tj. (…) zł, oraz b) kwotę odpowiadającą uzyskanej
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez aport obligacji od funduszu inwestycyjnego.
Dotyczy ustalenia: - czy dopłaty w formie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez wniesienie skarbowych papierów wartościowych będą skutkowały dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych, - co stanowić będzie przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży obligacji przed terminem ich wykupu, - w którym momencie powstanie przychód podatkowy z tytułu
Przy ustalaniu wysokości kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT, Bank musi mieć na względzie także przepis art. 16 ust. 1 pkt 39 updop, co oznacza, że strata powstała w wyniku sprzedaży obligacji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodów. Kosztem może być tylko ta część wydatku na nabycie obligacji, która odpowiada wysokości przychodu uzyskanego z ich zbycia
Rozpoznanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów i ustalenie źródła przychodów ze sprzedaży obligacji oraz wykupu obligacji przez emitenta.
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży ogółu praw i obowiązków w Spółce równowartość wierzytelności z tytułu zapłaty ceny emisyjnej obligacji, uregulowanej poprzez przeniesienie na Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków w Spółce, do wysokości wartości ogółu praw i obowiązków w Spółce określonej w umowie datio in solutum?
Czy w zakresie ustalenia czy w wyniku sprzedaży opisanych w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym – przypis Organu) obligacji za cenę sprzedaży niższą niż cena ich nabycia, Wnioskodawca będzie miał prawo rozliczyć koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości ceny nabycia obligacji.
Koszty uzyskania przychodów - odsetki od pożyczki na zakup obligacji.
Na skutek połączenia Wnioskodawcy ze spółkami przejmowanymi S.K.A. 1 oraz S.K.A. 2 dojdzie do skupienia w jednym podmiocie – Spółce z o.o. – praw i obowiązków wierzyciela i dłużnika, wynikających z wzajemnych wierzytelności i zobowiązań, w tym: a) z tytułu emisji obligacji, b) z tytułu pożyczki, w części nominalnej i odsetkowej, Wnioskodawca lub Zainteresowani niebędący stroną postępowania, nie będą
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.
Wydatki na nabycie obligacji mogą stanowić w całości koszty uzyskania przychodów w myśl art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.