Opisana we wniosku transakcja nie spełnia wymogu określonego w art. 24o ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ oświadczenie o zamiarze skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dochodu ze zbycia akcji w Spółce Zależnej zostało złożone po dniu zawarcia umowy sprzedaży ww. akcji.
Dotyczy ustalenia, czy koszty, które Spółka ponosi w związku z zakwaterowaniem obywateli z Ukrainy we własnych lokalach takie jak: (catering, zużycie mediów, zakup wody do picia, środków czystości czy koszty poniesione w związku z adaptacją lokalu przed przybyciem uchodźców wojennych z Ukrainy) Spółka może zaliczyć do kosztów podatkowych a otrzymywane co miesiąc wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy
Opodatkowanie przez spadkobiercę dochodów na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osiąganych z tytułu udziału w spółce komandytowej.
Ustalenia, czy w związku z cofnięciem jednostronnego oświadczenia o kompensacie w związku z zawartą ugodą sądową mogą Państwo dokonać korekty przychodów na bieżąco, w roku zawarcia ugody
Ustalenie, czy nieodpłatne podpisanie oświadczenia przez Spółkę dominującą stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków.
Obowiązek zapłaty podatku akcyzowego od skradzionego paliwa opałowego
w zakresie obowiązków płatnika związanych z udostępnianiem pracownikom i zleceniobiorcom pakietów medycznych i kart benefit oraz zastosowania zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego
Możliwość odliczenia od dochodu darowizny składników majątku, których koszt nabycia został zaliczony zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszt uzyskania przychodów oraz określenie czy dokumentem wystarczającym do udokumentowania przekazania darowizny rzeczowej będzie umowa zawarta z obdarowanym.
brak składania i przechowywania przez Wnioskodawcę oświadczeń podpisanych przez pracowników/współpracowników zatrudnianych przez Prowadzącego stację paliw.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu Pożyczki, istniejącej na moment wykreślenia Wnioskodawcy z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, również w przypadku złożenia oświadczenia pożyczkodawcy o zrzeczeniu się dochodzenia roszczeń wobec Wnioskodawcy?
Brak możliwości korekty oświadczeń o przeznaczeniu wyrobów gazowych.
Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?
1) Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego X będzie upoważniona do korekty podatku należnego zawartego w fakturach z tytułu sprzedaży wysyłkowej w przypadkach zwrotu towaru do X?2) W rozliczeniu za jaki okres X będzie uprawniona do korekty podatku należnego z tytułu zwróconych do X towarów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Stanowisko Wnioskodawczyni w sprawie oceny prawnej opisanego zdarzenia przyszłego, w zakresie ustalenia daty nabycia mieszkania oraz możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia, w 2011 r. (lub w latach następnych), mieszkania, w związku z przeznaczeniem przychodu na spłatę kredytu wraz z odsetkami na nabycie tego mieszkania oraz na spłatę kredytu wraz z odsetkami na remont nowego