Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem motocykla przystosowanego do jazdy torowej i elementów ubioru.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotów związanych ze sprzedążą części do motocykli za pomocą kasy rejestrującej.
Ustalenie spełnienia przesłanek umożliwiających zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie motocykla i wydatków na nabycie ubioru dla zawodnika.
Czy wydatek, który poniosła Spółka na zakup kasku motocyklowego opatrzonego nazwą firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w wysokości 75% wartości zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 i art. 16 ust. 5a updop
Poniesione wydatki na zakup elementów wyposażenia motocykla mogą stanowić koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej. Należy zwrócić uwagę, że wartość przedmiotowych elementów wyposażenia motocykla, jak wskazał Wnioskodawca, nie przekracza 10.000 zł, a więc mogą być one zaliczone bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, bez konieczności aktualizowania wartości
Brak obowiązku ewidencjonowania od dnia 1 lipca 2020 r. przy zastosowaniu kasy elektronicznej on-line usług naprawy elementów i podzespołów motocykli i motorowerów bez naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku na zakup stroju tj. kurtki i spodni na których umieszczone zostało w sposób trwały logo firmy
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć 100% wydatków na paliwo, parking, artykuły samochodowe oraz usługi motoryzacyjne dotyczące samochodów osobowych i motocykli? Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na dzież motocyklową?
Czy Ośrodek Szkolenia Kierowców, w celu rozliczenia całości poniesionych kosztów, ma opisywać nazwy ulic, dzielnic i miast, podając ilość kilometrów przebytych w czasie każdej jazdy szkoleniowej? Czy karta przeprowadzonych zajęć dokumentująca datę, godz. rozpoczęcia i zakończenia jazdy szkoleniowej oraz przebieg przebytych kilometrów, którą podpisuje instruktor i osoba szkolona, jest wystarczającym
Czy prawidłowe jest ujęcie w kosztach uzyskania przychodów, wydatków związanych z zakupem oraz bieżącą eksploatacją skutera?
Podatnik nie może jednorazowo amortyzować motocykla nabytego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Czy koszty związane z wykorzystywaniem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej drugiego środka transportu niezależnie od jego typu (samochód lub motocykl) a także podstawy prawnej jego użytkowania (własność lub umowa leasingu operacyjnego) będą stanowiły koszty uzyskania przychodów ?
Czy wydatek, który poniósł na zakup kasku oraz odzieży ochronnej, przystosowanej specjalnie do jazdy na motocyklu oraz opatrzonej w sposób trwały cechami charakterystycznymi dla firmy, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej przez siebie firmy?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100 % VAT od rat leasingowych, kosztów eksploatacji, kosztów naprawy związanych z użytkowaniem tych motocykli?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia jednorazowo w ciężar kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od zakupionego motocykla.
Czy motocykl należy traktować jako samochód osobowy i tym samym Wnioskodawca nie ma prawa do jednorazowej amortyzacji, czy też motocykl należy traktować jako pojazd ujęty w grupie 7, rodzaj 740 Motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe i Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowej amortyzacji?
obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej
możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zakup motocykli, o których mowa we wniosku.
Sprzedaż samochodu lub motocykla wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę może się wiązać z koniecznością zapłaty podatku dochodowego oraz VAT. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania zgłoszone ostatnio w tej sprawie redakcji Mk.