ustalenie, czy wydatki z tytułu przejazdu przez most, ponoszone przez pracowników Wnioskodawcy w ramach wykonywanej podróży służbowej () można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów (w tej części, w której wydatki na przejazd przez most nie podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją inwestycji pn. Usprawnienie komunikacyjne centrum miasta B.
dot. zastosowania prawidłowej stawki podatku VAT na usługi w zakresie obrony narodowej i administracji społecznej (PKWiU 75.22.1)