Transakcja nabycia przez Państwa własnych akcji celem ich umorzenia, z jednoczesnym obniżeniem kapitału zakładowego, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Możliwość zastosowania się do interpretacji indywidualnej po przekształceniu.
Wyłączenie z opodatkowania połączenia Spółek, którego skutkiem jest przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą.
Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, Wnioskodawca w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinien na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki z o.o. przez wyodrębnienie.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej.
Brak obowiązku podlegania i opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od wypłacanego w oparciu o art. 176 Kodeksu spółek handlowych wspólnikowi spółki wynagrodzenia.
Skutki podatkowe nabycia przez fundację rodzinną praw i obowiązków wspólnika spółki komandytowej.
Nieuznanie za czynność opodatkowaną cesji praw wynikających z umowy dzierżawy nieruchomości, w tym prawa do nakładów poczynionych na nią przez Pana, mającą miejsce wskutek przejścia ogółu Pana praw i obowiązków związanych z prowadzoną jednoosobową działalnością gospodarczą na powstałą w wyniku przekształcenia spółkę z o.o.
Czy: - w opisanym stanie faktycznym transakcja polegająca na wniesionych przez Wnioskodawcę dopłatach na kapitał inny niż kapitał zakładowy X na gruncie lokalnych przepisów obowiązujących w krajach ich siedziby, spełnia definicję transakcji kontrolowanej określoną w art. 11a ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r.; - w opisanym zdarzeniu przyszłym transakcja polegająca
Wyłączenie z opodatkowania połączenia Spółek, którego skutkiem jest przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą
Wyłączenie z opodatkowania połączenia Spółek, którego skutkiem jest przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą.
Dotyczy ustalenia: - w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartość rynkową majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o CIT; - w jaki sposób należy określić wartość składników majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w drodze podziału w rozumieniu art.
Czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od czynności nabycia ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej w rozumieniu art. 10 Kodeksu spółek handlowych?
Czy opisana we wniosku jako zdarzenie przyszłe umowa przeniesienia ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy kwota niewypłaconego zysku w formie dywidendy, w przypadku zmiany przeznaczenia zysku przed dniem wypłaty dywidendy na wpłatę zysku na kapitał zapasowy, stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód - w szczególności przychód z tytułu umorzenia zobowiązania zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 865, z późn
Podjęcie uchwały przez wspólników spółki komandytowej o wypłacie zysków z lat ubiegłych w odroczonym terminie, nie należy traktować jak nieodpłatne świadczenie udzielone na rzecz spółki osobowej - w związku tym, po stronie Wnioskodawcy (jako wspólniku tej spółki) nie powstanie przysporzenie majątkowe.
Czy podwyższenie kapitału zakładowego Wnioskodawcy w wyniku przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki dzielonej na skutek podziału przez wydzielenie Spółki zgodnie z przepisami art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?