Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Skutki podatkowe prawnie nieskutecznej umowy kredytu na podstawie art. 58 Kodeksu Cywilnego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku ze spłatą Obecnego Wierzyciela na podstawie umowy Subrogacji (art. 518 § 1 pkt 3 Kodeksu cywilnego), Wnioskodawca nie będzie zobowiązany jako płatnik do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych [podatek u źródła]?
1) Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych zakład pracy, o którym mowa w art. 31 ustawy, będzie zobligowany do obliczenia, pobrania oraz uiszczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania w wysokości w sumie 45 000 zł (z jednoczesną zmianą podstawy rozwiązania stosunku pracy na porozumienie stron), traktując go jako przychód, o którym mowa w art
Wypłacone zadośćuczynienie będzie stanowiło przychód zwolniony, to na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Ponadto stanowisko Wnioskodawcy, że kwota wypłaconego zadośćuczynienia nie stanowi przychodu jest nieprawidłowe, ponieważ aby móc zastosować zwolnienie z opodatkowania, to musi najpierw powstać przychód.
Bank nie będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, nabytych przed dniem uzyskania statusu banku hipotecznego, wierzytelności z tytułu kredytów hipotecznych odpisanych jako nieściągalne lub odpisów aktualizujących na pokrycie tych wierzytelności, bez względu na datę udokumentowania lub uprawdopodobnienia nieściągalności, jak również datę utworzenia odpisów aktualizujących.
W przedmiotowej sprawie, kwota ustalona na podstawie porozumienia zawartego między Wnioskodawcą a Kontrahentem, udokumentowana notą obciążeniową i zapłaconą w całości przez Wnioskodawcę stanowi w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania zadośćuczynienia.
Czy Wnioskodawczyni, z tytułu otrzymanego odszkodowania, zasądzonego przez Sąd, za szkodę, wyrządzoną przez pracodawcę jest uprawniona do uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, czy jest obowiązana do opłacania podatku dochodowego od otrzymanego odszkodowania wynikającego z treści wyroku Sądu
Od 1 stycznia 2016 r. zostanie wprowadzony nowy sposób ustalania odsetek ustawowych wynikających z Kodeksu cywilnego od sumy pieniężnej w obrocie nieprofesjonalnym, np. w stosunku pracy. Jeżeli odsetki nie zostały określone w inny sposób, będą należne w wysokości równej sumie stopy referencyjnej NBP i 3,5% (lub 5,5% w przypadku odsetek za opóźnienie), chyba że wierzytelność jest oprocentowana według
Z wniosku wynika, że rzeczone świadczenie jest rentą a nie odszkodowaniem. Renta ta nie jest również zwolniona z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy. Zwolnione na podstawie tego przepisu są wyłącznie renty otrzymane na podstawie przepisów prawa cywilnego (Kodeksu cywilnego) przez poszkodowanego, który utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy lub zwiększyły się jego
W sytuacji gdy do zamiany stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży, należy uznać, że przychód uzyskany z zamiany gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, które w związku z tą zamianą nie utraciły charakteru rolnego, są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych.
Skutki podatkowe przeniesienia własności udziałów sp. z o.o. na podstawie umowy datio in solutum.
Czy zasądzona wyrokiem Sądu Rejonowego kwota wraz z odsetkami ustawowymi oraz kosztami procesu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe przeniesienia własności udziałów sp. z o.o. na podstawie umowy datio in solutum.
Czy wartość netto nieruchomości podlegających zamianie na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami będzie stanowiła przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, jak inne przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, czy też nie wystąpi w tym wypadku przychód do opodatkowania tylko zdjęcie nieruchomości przekazywanej z ewidencji