Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków finansowanych z subwencji (...) oraz podatku naliczonego dotyczącego kosztów pośrednich, nieuwzględniania subwencji od (...) w liczniku prewspółczynnika oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z zastosowaniem indywidualnego Prewspółczynnika.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki ponoszone przez Instytut w związku z realizowanym projektem badawczym.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
Uznanie, że otrzymana od NCBiR dotacja nie stanowi dotacji wpływającej na podstawę opodatkowania, sposób udokumentowania otrzymanych środków.
Dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia wydatków w ramach projektu.
Dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia wydatków w ramach projektu.
Opodatkowanie dotacji od NCBiR; brak opodatkowania kwot przekazywanych konsorcjantom w ramach podziału dofinansowania od NCBiR; prawo do odliczenia od wydatków ponoszonych w Projekcie.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów/usług w związku z realizacją Projektu.
Opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej dotacji oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizowanym Projektem.
Dotacja -brak opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej dotacji oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizowanym Projektem.
• opodatkowanie – bez prawa do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – sprzedaży praw majątkowych, które powstaną w wyniku realizacji projektów, lub udzielenia licencji na te prawa; • prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poczynionych w ramach projektów; • obowiązek stosowania korekty kwoty podatku naliczonego od zakupionych na potrzeby projektów środków trwałych, które po zakończeniu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu „(…)”
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu oraz prawo do dokonania korekt w związku z zakupem aparatury specjalistycznej
Wnioskodawca nie będzie miał możliwości odzyskania kosztu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
nieuznania otrzymanej dotacji za wynagrodzenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w ramach projektu pn. „….”
brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu badawczo-rozwojowego, zmierzającego do opracowania i wdrożenia do praktyki innowacji w zakresie poprawy konkurencyjności …..
Uznanie, że otrzymana od A dotacja nie stanowi dotacji wpływającej na podstawę opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu
Uznanie, że otrzymane dofinansowanie na pokrycie kosztów Projektu jest dotacją bezpośrednio wpływającą na wartość świadczonych usług i zwiększa podstawę opodatkowania, oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu
Ocena możliwości zastosowania przez płatnika podwyższonych kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do wynagrodzenia zatrudnianych przez Instytut pracowników naukowych, badawczo-technicznych, inżynieryjno-technicznych oraz zastosowania takich kosztów wobec wynagrodzeń pracowników prowadzących działalność naukową oraz biorących udział w prowadzeniu takiej działalności, niezatrudnionych w Instytucie
Zastosowanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia otrzymywanego za wykonywanie obowiązków pracownika naukowego za 2019 r. oraz za 2018 r. poprzez złożenie korekty zeznania podatkowego za rok 2018?