Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w związku z zaciągnięciem kredytu, który nie został zabezpieczony hipotecznie.
Obowiązki płatnika - skutki podatkowe umorzenia kredytów zabezpieczonych hipotecznie.
W zakresie ustalenia, czy umorzenie kredytów zabezpieczonych w postaci hipoteki skutkuje dla banku zwolnieniem z zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość skorzystania z zaniechanie poboru podatku dochodowego w związku z umorzeniem części kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe i na refinansowanie poniesionych kosztów i kosztów prowizji za udzielenie kredytu.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku darowizny.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości - brak możliwości zaliczenia spłaty kredytu i pożyczki w kosztach odpłatnego zbycia oraz w kosztach uzyskania przychodu z tytułu tej sprzedaży.
Czy w przypadku zbycia na rzecz Funduszu sekurytyzacyjnego przedawnionej wierzytelności z tytułu Kredytu hipotecznego zabezpieczonej hipoteką, która to hipoteka pozwala dalej skutecznie egzekwować tę wierzytelność do wartości zabezpieczonego majątku, Bank będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 updop zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę ze zbycia tej wierzytelności stanowiącą różnicę
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca od momentu nabycia Nieruchomości na własność, stając się zobowiązanym do zapłaty ustanowionej hipoteki, oraz wprowadzeniu przedmiotowych Nieruchomości do ewidencji środków trwałych, ma możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty zapłaconych rat odsetkowych od kapitału kredytu.
Ustalenie przychodu ze sprzedaży nieruchomości (spłata hipoteki obciążającej nieruchomość nie zmniejsza przychodu).
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości, z której całość zysku zostanie przekazana przez Wnioskodawcę jako administratora hipoteki na rzecz wierzyciela hipotecznego.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką
Czy do długów i ciężarów z tytułu nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości można zaliczyć hipotekę i spłacone raty kredytu?
W zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów, obowiązku złożenia korekty zeznania podatkowego oraz zasadności naliczania odsetek.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem środków na nabycie lokalu mieszkalnego, w sytuacji późniejszego zaciągnięcia kredytu lub pożyczki zabezpieczonego/zabezpieczonej hipoteką ustanowią na własności tego lokalu - refinansowanie zakupu nieruchomości dokonanego za gotówkę.
Czy spłata ww. wspólnego kredytu w całości lub w części przez rodziców będzie darowizną na rzecz Wnioskodawczyni i czy czynność ta wymaga zgłoszenia do właściwego urzędu skarbowego?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego. Hipoteka dożywotnika nie pomniejsza przychodu.
Czy wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego przez córkę Wnioskodawcy, gdzie współkredytobiorcami solidarnymi są Wnioskodawca, jego żona i córka podlega podatkowi od darowizn i złożeniu deklaracji SD-Z2 bądź innego dokumentu?
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość rynkową nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero, a tym samym i podatek wyniesie zero.
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero. Tym samym w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.