Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć koszty czynszu z najmu hali magazynowej do pośrednich kosztów uzyskania przychodów
Czy wszystkie wydatki rodzajowo zawierające się w katalogu określonym w § 8 Rozporządzenia ws. nowej inwestycji, w szczególności na wytworzenie Kompleksu produkcyjnego (Hala produkcyjno-magazynowa z Częścią laboratoryjną, biurową i socjalną), Wyposażenia biurowego, Urządzeń technicznych i Zagospodarowania przestrzeni, będą w całości stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu Rozporządzenia ws. nowej
Czy: 1) Pozostałe Budynki stanowią odrębne (od budynku Hali) środki trwałe podlegające odrębnie amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2) instalacje wewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 3) instalacje zewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie
Jeżeli, w istocie hala magazynowa stanowi odrębny środek trwały i prawidłowo została zakwalifikowana do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to stawka amortyzacyjna z Wykazu stawek amortyzacyjnych wynosi 10%.
Jednorazowa amortyzacja hali magazynowej, wartość początkowa hali magazynowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla obiektu hali magazynowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla fundamentów, wylewek betonowych robót ziemnych i innych nakładów związanych ze stworzeniem stopów fundamentowych.
w zakresie ustalenia stawki amortyzacji hali magazynowej wraz z pomieszczeniem socjalnym
Czy jest możliwe zawarcie umowy leasingu operacyjnego z możliwością wykupu dotyczącego omawianej rozbieralnej stalowej hali magazynowej na okres 5 lat i zaliczenie rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy proporcjonalnie do jego udziału w spółce tj. 25% na każdego wspólnika?
Czy przy likwidacji hal H2 i H5 ich niezamortyzowana część może zostać zaliczona jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, czy też powiększy ona wartość nowego środka trwałego i będzie kosztem podatkowym rozlicznym w czasie w ramach odpisów amortyzacyjnych?
Czy właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej ma prawo zaliczyć opisaną halę do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych (jako obiekt prefabrykowany ze stali), a co za tym idzie zmienić stawkę amortyzacyjną z 2,5% na stawkę amortyzacyjną dla tej grupy, tj. 10% rocznie?
Czy przy wynajmie lokalu użytkowego w ramach tak zwanego prywatnego najmu odpisy amortyzacyjne stanowią koszt uzyskania przychodu?
Jeżeli, w istocie hala magazynowa stanowi odrębny środek trwały i prawidłowo została zakwalifikowana do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to stawka amortyzacyjna z Wykazu stawek amortyzacyjnych wynosi 10%. Prawidłowo zatem przyporządkowano stawkę amortyzacji do tego grupowania. W przypadku budynków niemieszkalnych stawka amortyzacyjna wynosi 2,5%. Zatem dla budynku biurowego stawka amortyzacyjna
Jaką należy zastosować stawkę amortyzacyjną dla części nie związanej trwale z gruntem budowanej hali magazynowej?