Prawo do odzyskania podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu dotyczącego uzbrojenia terenu inwestycyjnego Gminy.
Ustalenie czy Inwestycje stanowią długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej oraz czy przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego Spółka ma prawo nie uwzględniać kosztów od kredytów otrzymanych od banków i kosztów finansowania dłużnego otrzymanego od podmiotów powiązanych, a wykorzystywanych przez Spółki jawne do sfinansowania Inwestycji.
W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Posiadają Państwo koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne oraz będą Państwo zużywali energię elektryczną wytworzoną we własnym zakresie z generatorów OZE, a więc będą Państwo dokonywali czynności opodatkowanej podatkiem akcyzowym na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
Opodatkowanie dostaw i refakturowania energii cieplnej, alokacja podatku na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, sposób ustalenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obowiązek dokonania korekty po zakończeniu każdego z lat podatkowych stosowania korekty.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji dot. aukcji OZE, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji z aukcji OZE, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kaucji, która nie zostanie Spółce zwrócona.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione w związku z rozliczeniem energii elektrycznej (…) powinny być uznane za bezpośrednie koszty uzyskania przychodu i tym samym zostać rozpoznane przez Spółkę w momencie uzyskania przychodu z tytułu dostarczania energii elektrycznej i czy Spółka może zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodami wydatki ujęte w księgach rachunkowych
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
Wpływ Kwoty Obniżenia na podstawę opodatkowania VAT sprzedaży energii elektrycznej i wysokości podatku należnego.
Obowiązek dokonania korekty deklaracji podatkowej dla podatku akcyzowego,
1. Czy kwota stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2. W którym momencie Spółka powinna rozpoznawać koszt podatkowy z tytułu Salda dodatniego?
Obowiązek stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do sprzedaży energii elektrycznej i gazu na rzecz podmiotu, który ma koncesję Prezesa URE na obrót tymi towarami i którego zużycie na potrzeby własne nie jest nieznaczne oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych bez uwzględnienia odwrotnego obciążenia.
W zakresie ustalenia w którym momencie: - Spółka dokonująca sprzedaży energii elektrycznej w ramach systemu aukcyjnego powinna rozpoznawać koszt uzyskania przychodów z tytułu zwrotu salda dodatniego, - powstałby u Spółki sprzedającej energię elektryczną w ramach systemu akcyjnego energii przychód z tytułu wystąpienia salda ujemnego.
Dotyczy ustalenia, czy pomoc publiczna z Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji jest objęta zakresem art. 17 ust. 1 pkt 47, czy otrzymanie pomoc publicznej zobowiązuje Spółkę do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58, oraz czy otrzymana pomoc publiczna stanowi przychód z działalności zwolnionej zgodnie z art. 17
Obowiązek dokonania korekty rozliczeń dla potrzeb podatku akcyzowego.
1) W przypadku, gdy w danym miesiącu Kupujący był zobowiązany do zapłaty na rzecz Sprzedającego wynagrodzenia w wyniku rozliczenia Transakcji VPPA, to czy przychód uzyskany z takiego tytułu na gruncie ustawy o CIT należało zakwalifikować jako przychód ze źródła innego niż zyski kapitałowe oraz z jakim momentem należało rozpoznać przychód z tego tytułu; 2) W przypadku gdy w danym miesiącu Sprzedający
Opodatkowanie wprowadzenia do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacjach. Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu ww. czynności w dacie wystawienia faktury.