Wydatki na opłaty leasingowe będą stanowić koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej z uwzględnieniem art. 23 ust. 1 pkt 46a oraz art. 23b ustawy PIT.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Wydatki związane z zakupem paliwa, materiałów eksploatacyjnych, części samochodowych i napraw do pojazdów wykorzystywanych w działalności w 100% stanowią koszt uzyskania przychodu.
Czy Wnioskodawca prowadzący działalność jednoosobową oraz posiadający jedno auto w leasingu ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne oraz koszty eksploatacji w odniesieniu do zakupionego samochodu, który zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz użytkowany w sposób mieszany?
Z uwagi na awarię samochodu musiałem wynająć inny samochód osobowy. Jak rozliczyć wydatki eksploatacyjne dotyczące tego samochodu takie jak paliwo? Samochód ten wykorzystuję również do celów prywatnych.
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną
Czy koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych użytkowanych przez pracowników niebędących wspólnikami Wnioskodawcy stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu ryczałtem zgodnie z art. 28m ustawy CIT?
Zaliczenie wydatków na nabycie i eksploatację samochodu wyścigowego do kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP-BOX.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Ponoszone koszty na zakup i użytkowanie samochodu, wydatków na koszty promocji oraz na posiłki w restauracji.
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Obowiązki płatnika z tytułu ponoszonych wydatków na zakup paliwa do samochodów służbowych wykorzystywanych przez pracowników do celów prywatnych.
W zakresie możliwości uwzględnienia 100% wydatków na eksploatację i utrzymanie samochodu osobowego w kosztach prowadzonej działalności nierejestrowej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych, nieodliczonego podatku VAT oraz kosztów eksploatacyjnych zawiązanych z wykorzystywaniem samochodów osobowych
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych 100% wydatków związanych z eksploatacją samochodów osobowych o których mowa we wniosku
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów 100% wydatków z tytułu kosztów używania samochodu osobowego na potrzeby działalności gospodarczej w przypadku braku złożenia informacji o prowadzonej ewidencji do właściwego naczelnika urzędu skarbowego
zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z eksploatacją oraz użytkowaniem samochodów
Ustalanie wartości nieodpłatnego świadczenia przysługującemu pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.