Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży.
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do dokonywania amortyzacji lokali stosownie do treści art. 16a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 16c pkt 2a tej ustawy oraz czy odsetki od kredytu zaciągniętego na częściowe sfinansowanie zakupu lokalu będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodu.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Czy poniesiony wydatek w kwocie netto (...) zł za wykonanie prac na przyłączenie budynku usługowo biurowego do miejskiej sieci ciepłowniczej, które służy do dostawy energii cieplnej w wynajmowanych lokalach usługowo-biurowych można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, a nie poprzez odpisy amortyzacyjne środka trwałego?
Opodatkowanie dostawy budynku handlowo-usługowego, udokumentowanie ww. dostawy budynku fakturą i termin jej wystawienia, obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, sposób jej wyliczenia i udokumentowania, termin i sposób wykazania dostawy budynku handlowo-usługowego oraz korekta podatku naliczonego w deklaracji VAT-7 i pliku JPK.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Budynku oraz kosiarki w celu ich dalszego wykorzystania na potrzeby najmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, który został odliczony w związku z poniesionymi nakładami na wytworzenie Budynku oraz nabycie kosiarki.
Będzie Pani miała możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od budynku, który w wyniku rozbudowy stanowić będzie budynek niemieszkalny w części przeznaczonej na prowadzoną przez Panią działalność gospodarczą. Wartością początkową budynku niemieszkalnego jest cena jego nabycia, wynikająca z aktu notarialnego oraz poniesionych wydatków na jego ulepszenie, którą należy
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy lokali mieszkalnych i usługowych oraz - Obowiązek korekty odliczonego podatku VAT od wydatków poniesionych na zakup budynku oraz na prace adaptacyjne i remontowe lokali mieszkalnych i użytkowych, w związku ze zbyciem lokali przed upływem 10 lat.
Czy Spółka zobowiązana jest do naliczenia i odprowadzenia podatku dochodowego od przychodów z tytułu własności środka trwałego położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którego wartość początkowa przekracza 10.000.000 zł, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT?
Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem biurowo-usługowym.
Ustalenie wartości początkowej nowego budynku mieszkalno-usługowego.
Korekta odpisów amortyzacyjnych w związku z niewynajmowaniem części nieruchomości (budynku i parkingów) oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych w okresie, w którym część nieruchomości (budynku i parkingów) nie będzie wynajmowana.
w zakresie braku obowiązku odprowadzenia podatku z tytułu licytacyjnej sprzedaży nieruchomości
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na budowę i wykończenie budynku usługowego.
Czy zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacji 33,33% wobec opisanego powyżej trwale związanego z gruntem używanego budynku handlowo-usługowego jest właściwe?
Czy do zasobów mieszkaniowych zalicza się wszystkie budynki mieszkalne i niemieszkalne w tym wolnostojące budynki, w których mieszczą się tylko lokale handlowo-usługowe lub w których część zajęta jest na biura Spółdzielni, a część na lokale usługowo-handlowe oraz czy odpisy tworzone na fundusz remontowy od tych budynków zalicza się do kosztów uzyskania przychodów?
Czy stawka amortyzacji w wysokości 10% jest stawką prawidłowo ustaloną?
Czy sprzedaż ww. nieruchomości podlega podatkowi od towarów i usług i w jakiej stawce?
Podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z odnowieniem elewacji zabytkowego budynku