Opodatkowanie środków otrzymanych w spadku z amerykańskiego indywidualnego konta emerytalnego.
Ustalenia czy wydatki na remont elewacji i remont wnętrza w jednym z wynajmowanych budynków będą uznawane za koszty uzyskania przychodów rozliczane na bieżąco przez Spółkę.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników Spółki oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Obowiązek skorygowania kwoty podatku VAT naliczonego odliczonego wcześniej od poniesionych inwestycji w obcym środku trwałym.
Kwota zwróconych poszczególnym spółkom z Grupy X środków pieniężnych nie stanowi dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
CIT - w zakresie skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, co uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia wskazanych we wniosku kosztów kwalifikowanych.
Skutki podatkowe otrzymania w wyniku zawarcia ugody z bankiem "kwoty dodatkowej" stanowiącej zwrot wpłaconego kapitału w ramach kredytu
Dotyczy ustalenia, czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy jest kosztem podatkowym w momencie faktycznego zużycia i wystawienia dokumentu RW (rozchodu wewnętrznego) czy w momencie nabycia oraz czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy, a będą w przyszłości wykorzystane do realizacji inwestycji i rozchodowane poprzez dokument RW (rozchodu wewnętrznego
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Wydatki poniesione na prace polegające na całkowitej rozbiórce torów kolejowych i ich odbudowie Spółka może zaliczyć na bieżąco w koszty uzyskania przychodu, w dacie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop.
W zakresie ustalenia: 1. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład otrzymanych przez Spółkę przedsiębiorstw (winno być: otrzymanego przez Spółkę przedsiębiorstwa) w ramach tzw. datio in solutum - tytułem świadczenia niepieniężnego w miejsce obowiązku zapłaty świadczenia pieniężnego z tytułu dobrowolnego umorzenia
Możliwość dokonania korekty VAT naliczonego na podstawie ustawy o VAT w związku ze zmianą przeznaczenia użytkowania: - środka trwałego (budynku) na podstawie art. 91 ust. 7 i 7a ustawy o VAT, - wyposażenia na podstawie art. 91 ust. 7 i 7c ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia: 1. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład otrzymanych przez Spółkę przedsiębiorstw (winno być: otrzymanego przez Spółkę przedsiębiorstwa) w ramach tzw. datio in solutum - tytułem świadczenia niepieniężnego w miejsce obowiązku zapłaty świadczenia pieniężnego z tytułu dobrowolnego umorzenia
Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych.
Możliwości oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów powstałej straty w środkach pieniężnych.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Niektóre wydatki związane z nową inwestycją (zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego) będą stanowić koszty kwalifikowane i tym samym wpłyną na kwotę puli pomocy publicznej w postaci zwolnienia.
Amortyzacja części budynku mieszkalnego przeznaczonego do prowadzenia działalności gospodarczej i rozliczania odpisów amortyzacyjnych w kosztach uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników (kwestia przychodu oraz korekty kosztów).
Koszty remontu wykazany jako jednorazowe koszty uzyskania przychodów.
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.