Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych oraz ujmowania w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej nieewidencjonowanej na kasie rejestrującej oraz udokumentowanej fakturami na podstawie
Przedsiębiorcy niezatrudniający pracowników oraz niektórzy przedsiębiorcy zatrudniający pracowników mogą zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej. W niniejszej publikacji omówione zostaną zasady zawieszania działalności gospodarczej oraz skutki podatkowe i składkowe takiej decyzji. Wyjaśnione zostaną również zasady prowadzenia pkpir i ksiąg rachunkowych w tym okresie.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dalszego korzystania z posiadanych urządzeń fiskalnych w ramach prowadzenia JDG, pomimo faktu że została ona na skutek przekształcenia zamknięta i ponownie otwarta.
Wydanie interpretacji w podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości dokumentowania sprzedaży fakturami oraz na kasie rejestrującej wykazując dwie pozycje tj. cenę za towar oraz cenę za opakowanie z różnymi stawkami VAT.
Możliwość wystawienia faktury VAT na obojga małżonków, obowiązek zaewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej, ujęcie sprzedaży w pliku JPK_VAT.
Ujmowanie w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, nieewidencjonowanej na kasie rejestrującej oraz udokumentowanej fakturami na podstawie zapisu zbiorczego oznaczonego za pomocą skrótu „WEW” oraz brak możliwości ujmowania w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz podatników VAT udokumentowanej fakturami na podstawie zapisu zbiorczego oznaczonego
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej świadczonych usług korepetycji z języka niemieckiego.
Zmiany podatkowe, które miały wejść w życie 1 lipca 2021 r. lub 1 stycznia 2023 r., a których termin wejścia w życie został przesunięty
Sposób wykazywania w ewidencji VAT (pliku JPK_V7M) sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (konsumentów).
Możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży opartej o tzw. sztuczną inteligencję formatu zaawansowanego z użyciem innowacyjnego bezobsługowego automatu sprzedażowego oraz oznaczania tej sprzedaży w JPK_VAT symbolem „WEW”.
Podatnicy mają liczne wątpliwości, jak należy rozliczać zaliczki w podatku dochodowym i VAT. Dotyczą one m.in. obowiązku rozpoznawania przychodu z tytułu otrzymanych zaliczek, konieczności ich zapłaty na rachunki wykazane na białej liście podatników VAT czy też stosowania przy ich regulowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Z początkiem 2021 r. umożliwiono podatnikom VAT przeliczanie kwot wyrażonych
Podatnik, który ewidencjonuje sprzedaż na rzecz konsumentów w kasie rejestrującej, ale też każdą transakcję dokumentuje fakturą, nie może wykazać tej sprzedaży w ewidencji i JPK_V7M w oparciu o jednostkowe faktury. Sprzedaż zarejestrowana na kasie fiskalnej musi być uwzględniona w ewidencji VAT na podstawie dobowego lub miesięcznego raportu fiskalnego. Raport taki oznaczany jest w rejestrze sprzedaży
Prowadzimy szkołę językową "Usługi w zakresie nauczania języków obcych". Czy w 2011 r. mamy obowiązek ewidencjonowania opłat wnoszonych przez uczestników kursów w kasie rejestrującej?
Konieczność wymiany kas rejestrujących w związku z centralizacją Wnioskodawcy z jego jednostką budżetową Dom Spokojnej Starości.
Podatek od towarów i usług w zakresie konieczności wymiany kas rejestrujących w związku z centralizacją Wnioskodawcy z jego jednostką budżetową ZRS.
Obowiązek ewidencjonowania wpłat za usługi sprzedaży wody PKWiU 36 i wywozu nieczystości płynnych PKWiU 37.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej usługi wynajmu, która nie została udokumentowana fakturą i zapłaty za nią dokonano gotówką, zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usługi wynajmu, za którą jednostka organizacyjna otrzyma wpłatę gotówkową i nie udokumentuje jej fakturą oraz zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usługi wynajmu, za którą
Czy sprzedaż realizowana przez Spółkę w imieniu i na rzecz Gminy może być ewidencjonowana poprzez kasę fiskalną Spółki, jeżeli Spółka i Gmina w stosownej umowie zawrą taki sposób dokumentowania obrotu?
Podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Wynika on z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. W związku z tym podatnicy rozpoczynający działalność mają wiele pytań dotyczących prawidłowego rozliczenia w księgach rachunkowych zakupu kasy fiskalnej i należnej