Brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT importu usług pocztowych nabywanych przez Wnioskodawczynię od niemieckiego operatora pocztowego.
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
w zakresie opodatkowania usług pocztowych świadczonych przez zagranicznego kontrahenta
Miejsce świadczenia usług pocztowych (dostarczanie przesyłek) na rzecz poczty zagranicznej znajduje się poza terytorium kraju, usługi te pozostaną poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem VAT. Nie są to usługi o charakterze ciągłym. Obowiązek podatkowy dla tych powstaje z chwilą ich wykonania. Opisane usługi, gdyby świadczone były na terytorium kraju, nie korzystałyby ze zwolnienia od podatku.
dotyczy korzystania ze zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących odnośnie świadczenia usług pocztowych
W zakresie prawidłowego wykazania usług pocztowych i pośrednictwa finansowego w deklaracji podatkowej, informacji podsumowującej oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.
Opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
koszty przesyłki i opłaty transakcyjnej stanowią element świadczenia zasadniczego tj. sprzedaży towarów i usług
Czy przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty Polskiej (zawarcie umowy w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa), stanowią podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty usług pocztowych, którymi Spółka obciąża swoich klientów w związku z realizacją składanych przez nich zamówień, w sytuacji gdy nabywcy tych towarów upoważnią Spółkę do zawierania w ich imieniu i na ich rzecz umowy o świadczenie usług pocztowych, pozostają poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT?
Czy rozwiązania zaproponowane przez podatnika w zakresie ewidencjonowania kosztów przesyłek za towar jest prawidłowe i zgodne ze stanem prawnym?
Czy w przedmiotowej sytuacji (zawarcie umowy pełnomocnictwa) przekazane środki pieniężne na pokrycie zobowiązania kupującego względem Poczty Polskiej stanowią przychód Wnioskodawcy, który powinienem wykazać w dziennym zestawieniu sprzedaży? Czy prawidłowe jest, że ewentualna nadpłata jest wpisywana w dziennym zestawieniu sprzedaży w rubryce 3%?
usługi pocztowe czy też inne usługi o podobnym charakterze nie zostały wymienione w ww. przepisie tym samym nabywając przedmiotową usługę Wnioskodawca nie dokona jej importu, gdyż miejscem świadczenia tej usługi, zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o VAT, będzie kraj, gdzie świadczący usługę posiada siedzibę i tam też usługa będzie opodatkowana. Tym samym nie zostanie tutaj spełniony warunek określony
Czy są w całości kosztem uzyskania przychodu wydatki związane z organizacją i prowadzeniem programu przeznaczonego dla klientów dokonujących zakupów w sklepach Spółki, mającego na celu nagradzanie uczestników nabywających towary objęte programem kuponami uprawniającymi do uzyskania rabatu oraz informowanie ich o bieżących promocjach i wyprzedażach?
Czy wydatki za przesyłki pocztowe na rzecz poczty niemieckiej, gdzie miejscem nadania jest urząd pocztowy na terytorium Niemiec są zwolnione od podatku od towarów i usług?