Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Domu Studenckim na podstawie umowy zawartej z Uczelnią o zapewnienie studentom i doktorantom Uczelni zakwaterowania, będą korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy o VAT.
Wnioskodawca będzie posiadał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w całości wynikającego z faktur dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji konferencji, w takim zakresie w jakim dotyczy ona opodatkowanej działalności Wnioskodawcy.
& Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących poniesienie wydatków na organizację Imprez integracyjnych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie usługi organizacji imprezy integracyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem kompleksowej usługi organizacji wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych dla znaczących kontrahentów Spółki.
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia usług gastronomicznych i noclegowych
Zarówno wydatki poniesione na spotkania biznesowe z kontrahentami zaangażowanymi w realizację projektu inwestycyjnego (gastronomia, noclegi), jak i wydatki związane z pobytem w Polsce architekta zagranicznego (koszty hotelu, przelotu, narad odbytych w restauracjach, w tym koszty posiłków) nie są wydatkami o charakterze reprezentacyjnym. Są to koszty ściśle związane z inwestycją i powinny stanowić element
Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym Spółce przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia kompleksowej usługi, niezależnie od tego, jakie elementy/usługi składają się na przedmiotową usługę kompleksową?
Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z organizacją imprezy okolicznościowej z okazji otwarcia kolejnego zakładu produkującego płytki ceramiczne o ile jak twierdzi Wnioskodawca - nabyte towary i usługi mają związek z czynnościami opodatkowanymi oraz niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy
1. Czy na gruncie przepisów podatkowych obowiązujących w 2008 r. nieodliczony podatek VAT z faktur dotyczących reprezentacji, dokumentujących w szczególności wydatki na usługi gastronomiczne, noclegowe a także dotyczące organizacji imprez dla klientów, może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów?2. Czy zmiana przepisów ustawy o VAT, która weszła w życie 1 grudnia 2008 r. oraz nowelizacja
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT w związku z zakupem towarów na ww. cele?