1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursach organizowanych przez organ samorządu zawodowego w ramach kształcenia podyplomowego ze środków pochodzących od członków samorządu, skutkuje po stronie uczestnika powstaniem przychodu w rozumieniu
1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków: przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursie szkoleniowym organizowanym przez organ samorządu zawodowego ze środków członka tego samorządu lub poprzez częściowe dofinansowanie kosztów uczestnictwa ze środków członka tego samorządu, po
Stowarzyszenia nie powinny być uznawane za organizacje zrzeszające przedsiębiorców i pracodawców. Ponieważ przynależność do nich nie jest obowiązkowa, wydatki na opłacenie składek nie stanowią kosztów podatkowych. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji, której fragment przedstawiamy. Pełna treść interpretacji jest dostępna na stronie www.inforfk.pl.
Zwolnienie z opodatkowania usług szkoleniowych nabytych od podmiotu z Wielkiej Brytanii
Czy składka członkowska na rzecz samorządu aptekarskiego - Izby Aptekarskiej - jest kosztem uzyskania przychodu właściciela apteki, który jest jednocześnie farmaceutą i kierownikiem tej apteki?
Przychody z tytułu składek członkowskich i pozostałe wskazane przychody izby gospodarczej, osiągnięte w 2008 r., nie podlegają zwolnieniu od podatku na mocy art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pt. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dochód roku 2006 podlega zwolnieniu z podatku?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: 1. wydatki bezpośrednio ponoszone przez Spółkę na składki członkowskie opłacane za swoich pracowników z tytułu ich przynależności do izby samorządu zawodowego?2. wydatki poniesione na refundację zapłaconych przez pracowników składek członkowskich z tytułu ich przynależności do izby samorządu zawodowego?
Czy istnieje możliwość zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych dochodów izby na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowego od osób prawnych jak i możliwość zwolnienia składek na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 40 wymienionej ustawy?
Wątpliwości Zakładu budżetowego budzi, czy składka na rzecz Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Określenie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu otrzymanych składek członkowskich. 2. Zastosowanie ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do poniesionych wydatków na wydawane pisma.
czy składka na rzecz międzynarodowych organizacji europejskich ( do których prznależność podatnika nie jest obowiązkowa ) będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zwolnienie od podatku w myśl art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy składek członkowskich członków izby gospodarczej w części nie przeznaczonej na działalność gospodarczą?
Czy w/w składki na rzecz Izby Domów Składowych jak również wpisowe oraz rezerwa utworzona do wysokości wpłat wniesionych do Składowego Funduszu Gwarancyjnego są dla Spółki kosztem uzyskania przychodu.