Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem do Spółki infrastruktury powstałej w ramach inwestycji, uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia 7/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w rozliczeniu VAT za okres, w którym nastąpi aport.
Czy transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT, rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy, obniżenia podatku VAT i otrzymania zwrotu nadwyżki VAT.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
VAT - w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy Wirtualnej Sprzedaży Energii Elektrycznej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Rezygnacja ze zwolnienia z VAT dla importu i refakturowania usług finansowych.
7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupu hologramów i opakowań oraz w związku z importem słuchawek; zakres i sposób realizacji prawa do odliczenia.
Możliwości rezygnacji ze zwolnienia i wyborze opcji opodatkowania transakcji według 23% stawki podatku VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej dostawę towarów.
Podatnik nie może sam zdecydować, czy chce korzystać ze zwolnienia przedmiotowego - interpretacja MF
Podatnik nie ma prawa wybrać, czy korzysta z przedmiotowego zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych. Zwolnienie jest dla niego obligatoryjne. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji, której fragment przytaczamy. Została ona wydana na wniosek samorządowego zakładu budżetowego, wynajmującego lokale mieszkalne i użytkowe. Zakład korzysta ze zwolnienia przedmiotowego
Możliwość odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie materiałów do produkcji rolnej oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych, związanych z prowadzoną działalnością rolniczą.
Czy Spółka ma prawo zrezygnować ze stosowania kas rejestrujących i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej?