Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Brak obowiązku rejestracji dla celów VAT i braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu z siedzibą w kraju będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz dokumentowanie transakcji w deklaracji i informacji podsumowującej.
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
Określenie, czy w związku z czynnościami dokonywanymi przez Wnioskodawcę dojdzie do obowiązku uiszczenia przez Niego podatku od towarów i usług w związku z dokonaniem importu towarów oraz stwierdzenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Zmiany w ustawie o VAT to niejedyne zmiany w zakresie VAT. Minister Finansów wprowadził wiele zmian w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. Zostały one przygotowane w związku z koniecznością dostosowania zapisów rozporządzeń do pojęć: siedziby działalności gospodarczej, stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, stałego miejsca zamieszkania oraz zwykłego miejsca pobytu w znaczeniu
Prowadzę gospodarstwo rolne - jestem rolnikiem ryczałtowym. Przed kilku laty rozpoczęłam budowę hali magazynowej położonej przy gospodarstwie, jednak z zamiarem wykorzystania jej do prowadzenia innej działalności gospodarczej - opodatkowanej VAT. W tym roku zakupiłam również kilka maszyn, które obsługują wybudowaną halę. Obecnie zakończyłam budowę i mam zamiar złożyć zgłoszenie rejestrujące mnie jako
W zakresie rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce oraz zwrotu podatku
Z dniem 1 kwietnia 2011 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone przepisami ustawy z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach (dalej: ustawy nowelizującej). Równocześnie z wejściem w życie tych zmian zostało przygotowanych sześć nowych rozporządzeń wykonawczych VAT oraz dwa rozporządzenia zmieniające dotychczasowe rozporządzenia wykonawcze
1. Czy sprzedaż przez Administratora punktów kredytowych Nabywcy (wymiana euro na punkty) jak również sprzedaż tych punktów przez Autora Administratorowi podlega opodatkowaniu VAT i w jaki sposób powinna być udokumentowana? 2. Czy świadczenie opisanych wyżej usług udostępniania portalu internetowego przez Administratora portalu na rzecz Autora podlega opodatkowaniu VAT w Polsce, a jeżeli tak, to czy
Dostawa działek budowlanych wraz z wzniesionymi na nich budowlami, w sytuacji, gdy podatnikowi, z momentem rejestracji dla celów VAT, będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT w wys. 22%. W przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie z podatku określone w art. 43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy.
Czy dla celów rozliczeń z tytułu podatku VAT Spółka powinna korzystać z numeru NIP, przyznanego wcześniej Oddziałowi (po dokonaniu aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego ze względu na zmianę adresu) oraz jaki organ podatkowy będzie właściwy XXX AG - Spółki prawa niemieckiego.
Podatnik, wskazując, iż wykonuje działalność zakwalifikowaną jako 72-20 w/g PKD, pyta:1) czy przy eksporcie wewnątrzwspólnotowym oprogramowania dla podmiotów będących podatnikami podatku od wartości dodanej z siedzibą (miejscem prowadzenia działalności, stałym adresem lub miejscem zamieszkania) na terenie Wspólnoty można wystawiać fakturę bez podania stawki i kwoty VAT, podając kwotę netto w EU;2)
Czy w związku z wystawieniem faktur VAT podmiot jest zobowiązany do zarejestrowania się jako podatnik podatku od towarów i usług?