Zastosowanie preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Obowiązki płatnika wynikające z dofinansowania z ZFŚS wycieczki integracyjnej organizowanej dla pracowników, dofinansowania lub sfinansowania spotkania integracyjnego połączonego z konsumpcją i częścią artystyczną dla osób uprawnionych oraz dofinansowania pracownikom karnetów.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu otrzymanych Czynszów Dzierżawnych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Czy nadal w istniejącym stanie prawnym świadczenia nieodpłatne i dobrowolne na rzecz pracowników co do których nie można określić wartości poniesionych na ten cel wydatków, przypadających na konkretnego pracownika spotkanie integracyjne nie stanowią przychodu ze stosunku pracy i nie wymagają pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Mimo bardzo szerokiego ujęcia w art. 12 ust. 1 ustawy PIT przychodów ze stosunku pracy - nie każde świadczenie spełnione przez pracodawcę na rzecz pracownika, bez ustalonej za nie zapłaty, jest świadczeniem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (przykładem tego rodzaju świadczenia jest zaoferowanie pracownikowi przez pracodawcę udziału w spotkaniu integracyjnym lub wzięcie
powstanie przychodu ze stosunku pracy z tytułu udziału pracowników w imprezach integracyjnych
Czy wzięcie udziału w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez pracodawcę prowadzi do powstania u pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, czy Spółka powinna zwiększać przychody pracowników z tytułu umowy o pracę w związku z tym, że wzięli oni udział w imprezie integracyjnej?
Czy w przypadku gdy Wnioskodawca nie posiada informacji o ilości osób uczestniczących w spotkaniu oraz gdy brak jest możliwości indywidualizacji świadczenia konkretnemu pracownikowi, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu należy uznać jako przychód ze stosunku pracy i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz w jakiej wysokości ustalić ewentualną podstawę opodatkowania?
Czy umożliwienie pracownikom udziału w imprezach organizowanych przez Spółkę powoduje powstanie po stronie tych pracowników przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy możliwości zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 dochodu uzyskanego z tytułu sprzedaży prawa wieczystego użytkowania nieruchomości (gruntu).
W uchwale z 24 października 2011 r. (sygn. akt II FPS 7/10) NSA uznał, że pracownik musi zapłacić podatek dochodowy od abonamentów medycznych wykupionych przez pracodawcę. Oznacza to, że pracodawcy powinni uregulować zaległy podatek i odsetki od świadczeń medycznych innych niż wynikające z zakresu medycyny pracy. Problem niepobranych zaliczek od świadczeń wykraczających poza ten zakres nie będzie jednak
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Wydatki poniesione na rzecz pracowników reprezentujących Wnioskodawcę w zawodach sportowych nie stanowią dla pracowników przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.W konsekwencji, na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek płatnika z przedmiotowego tytułu.
1. W którym momencie należy rozpoznać koszt / przychód podatkowy w przypadku, gdy dochodzi do nabycia i sprzedaży kontraktu terminowego w tym samym dniu? 2. W którym momencie należy rozpoznać koszt / przychód podatkowy w przypadku, gdy dochodzi do sprzedaży i nabycia kontraktu terminowego w tym samym dniu?
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Z okazji świąt Bożego Narodzenia zakłady pracy obdarowują pracowników najczęściej paczkami, bonami lub zamiast świadczeń rzeczowych wręczają im pieniądze. Wartość przekazanych pracownikom prezentów jest dla nich zazwyczaj przychodem z tytułu zatrudnienia. Wynikają z tego konsekwencje podatkowe, a czasami także obowiązek potrącenia składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Nie wszystkie świąteczne
Czy z tytułu umorzenia przez Bank odsetek naliczonych od dnia zamknięcia opcji do dnia ich umorzenia po stronie Spółki powstanie przychód?
Czy z tytułu umorzenia przez Bank części zobowiązania po stronie Spółki powstanie przychód?
Opodatkownie przychodów pracowników z tytułu udziału w imprezie integracyjnej organizowanej przez pracodawcę.