W omawianej sprawie nie będzie więc przeszkód w zastosowaniu stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów dokonywanych przez E., szczególnie że przepisy, w których zawarto warunki dla zastosowania tej stawki podatku nie odnoszą się tym bardziej do transakcji poprzedzających wewnątrzwspólnotową dostawę towarów – nabycia sprzętu elektronicznego od B.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki mieszane poniesione w latach poprzednich (do których nie stosuje się przedawnienie podatkowe na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy) z zastosowaniem współczynnika właściwego dla danego roku.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania zdarzeń z obszaru publicznoprawnego za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania oraz obowiązku naliczenia podatku należnego w związku z wykorzystaniem wydatków mieszanych - towarów i usług w pewnej części do zdarzeń z obszaru publicznoprawnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących przyszłe wydatki inwestycyjne związane z sieciami dystrybucyjnymi gazowymi, poniesione po zawarciu Umowy odpłatnego udostępnienia oraz prawa do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących ponoszone przez Gminę opłaty operatorskie.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki inwestycyjne dotyczące budowy sieci dystrybucyjnych gazowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności odpłatnego udostępniania przez Gminę Sieci na rzecz Operatora.
Czy świadczenie wykonywane na podstawie umowy o odpłatne korzystanie z infrastruktury wodno-kanalizacyjnej zawartej pomiędzy Gminą a ZUK jest czynnością opodatkowaną i opodatkowane jest podstawową stawką VAT (23%)?
1. Czy w związku z udostępnieniem infrastruktury na podstawie umowy o odpłatne korzystanie w 2013 r., Gmina ma prawo do zastosowania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT, poprzez dokonanie rocznych korekt, począwszy od deklaracji za styczeń 2014 r. w wysokości 1/10 kwoty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków inwestycyjnych oraz dokonania korekty w tej wysokości
Czy w sytuacji, gdy Gmina będzie odpłatnie udostępniać infrastrukturę wodno -kanalizacyjną na rzecz ZUK, którego jest 100% udziałowcem i wynagrodzenie za te usługi będzie niższe od wartości rynkowej znajdzie zastosowanie przepis art. 32 ust. 1 ustawy o VAT?
Czy w sytuacji, gdy Gmina w przyszłości wybuduje nowe odcinki infrastruktury wodno -kanalizacyjnej, będzie ona miała prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego poprzez bieżące odliczenia?
Prawo do korekty podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki inwestycyjne dotyczące infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków oraz wysokości tej korekty.
Zastosowanie art. 32 ust. 1 ustawy o podatku VAT w sytuacji, gdy wynagrodzenie z tytułu odpłatnego udostępniania infrastruktury będzie niższe od wartości rynkowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki dotyczące dalszej rozbudowy i modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków, która jest udostępniana na podstawie umowy o odpłatne korzystanie.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności odpłatnego korzystania z infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków oraz stawki podatku dla tej czynności.
1. Czy odsetki od pożyczki udzielonej na działalność Spółki, która polega na wybudowaniu farmy wiatrowej, w sytuacji w której Spółka nie prowadzi innej działalności w całości zwiększają koszty wytworzenia środków trwałych, skoro pożyczka wraz z odsetkami została spłacona przed oddaniem środków trwałych do używania? 2. Czy odsetki od pożyczek od udziałowca, w związku z wcześniejszą spłatą kapitału nie
1. Czy w przypadku kapitalizacji odsetek do kwoty głównej pożyczki, kwota skapitalizowanych odsetek, odniesiona w koszty finansowe, stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w momencie kapitalizacji (z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy w momencie ustalania wartości środków trwałych skapitalizowane odsetki, powiększające
Spółka uważa, iż odsetki , które zwiększają wartość inwestycji, naliczone, ale nie zapłacone od: 1) pożyczki udzielonej przez udziałowca, który w momencie naliczania odsetek posiadał mniej niż 25% udziałów i który będzie posiadaczem ponad 25% udziałów w momencie zapłaty będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w całości poprzez odpisy amortyzacyjne, 2) pożyczki udzielonej przez udziałowca, który w
Czy umowę zawartą w 1999 r, należy uwzględnić w informacji o umowach zawartych z nierezydentami ORD-U składanej za 2005 r. z uwagi na fakt, że suma zobowiązań wynikających z przedmiotowej umowy przekroczyła równowartość 300.000 euro.
Czy opisany aport, wniesiony na pokrycie nowo tworzonych udziałów w podnoszonym kapitale zakładowym spółki powiązanej stanowi całe przedsiębiorstwo Podatnika w rozumieniu art. 4a pkt. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy wkład ten traktować jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa Spółki, w rozumieniu art. 4a pkt 4?
1.Czy członek grupy kapitałowej z tytułu transakcji z nierezydentami należącymi do tej grupy na podst. umów ramowych ma obowiązek składania informacji podatkowej ORD-U? 2.Czy zakup obligacji lub waluty na spot (transakcje natychmiastowe), lokaty, forwardy zawierane u pośrednio powiązanego nierezydenta podlegają temu obowiązkowi? 3.Jak przeliczać wartości w EURO skoro umowa była zawarta przed ustaleniem