Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w ramach inwestycji budowy parkingu podziemnego wraz z częściami towarzyszącymi.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych na realizację inwestycji polegającej na budowie parkingu publicznego.
Niepodleganie opodatkowaniu nieodpłatnego udostępnienia przez Gminę na rzecz Spółki infrastruktury i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących poniesione wydatki w związku z projektem.
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Prawo do odzyskania całości lub części kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z realizacją projektu pn. .
Gmina jest uprawniona do odliczenia części podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji w związku ze zmianą przeznaczenia w drodze korekty zgodnie z art. 90-91 ustawy o podatku od towarów i usług.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne poniesione na realizację projektu pn.: Przebudowa parkingu ().
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Odliczenie podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących realizację inwestycji pn. Modernizacja nawierzchni utwardzonych Centrum Administracyjno -Edukacyjnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT w części lub w całości w związku z realizacją projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej ().
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z inwestycją pn. Budowa parkingu przy kompleksie sportowym wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur z tytułu nabycia towarów i usług w związku z realizacją Projektu pn. Budowa ścieżek pieszo-rowerowych, wydzielenie miejsc postojowych .
Wydatki na przeprowadzenie robót budowlanych dotyczących Parkingu, zgodnie z projektem, które mają na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej Parkingu, stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy poniesione nakłady na renowację parkingu usytuowanego na terenie należącym do Urzędu Miasta mogą być zaliczone kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych na przebudowę nawierzchni i oznakowanie parkingu oraz związanych z parkingiem wydatków bieżących i przyszłych wydatków inwestycyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności odpłatnego udostępniania na podstawie umowy dzierżawy parkingu na rzecz Zakładu.
Sposób ujęcia w rachunku podatkowym wydatków związanych z dzierżawą nieruchomości, służącej działalności parkingowej
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Czy w związku z zamiarem świadczenia usług najmu miejsc parkingowych na terenie parkingu (pobieranie opłat za postój), Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych służących realizacji inwestycji wstecz (w przypadku wydatków już poniesionych) oraz na bieżąco (w przypadku wydatków podlegających rozliczeniu w aktualnym okresie rozliczeniowym oraz w okresach przyszłych)?
1. Czy wydatki (nakłady) poniesione przez Spółkę w związku z realizacją budowy parkingu wraz ze zjazdem do drogi, który następnie Spółka przekaże nieodpłatnie Gminie, będą stanowiły dla Niej koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. W jaki sposób i w którym momencie, Spółka powinna rozpoznać wydatki (nakłady) na budowę parkingu wraz ze zjazdem
Czy wydatki poniesione na budowę parkingu ogólnodostępnego na gruntach gminnych, przekazanego nieodpłatne gminie stanowią koszt uzyskania przychodów w opisanym stanie faktycznym?