Obowiązek płatnika w związku z bezpłatnym korzystaniem przez zainteresowane osoby z usługi dostępu do sieci Internet.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wycieczki integracyjnej dla pracowników.
Obowiązków płatnika w przypadku wyjazdów integracyjnych/wycieczek opłacanych w całości lub w znacznej części ze środków obrotowych firmy .
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych zagranicznej wycieczki integracyjnej dla pracowników, emerytów i rencistów.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym przekazaniem pracownikom akcji fantomowych.
Obowiązek sporządzenia informacji o przychodach z innych źródeł oraz dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 dla uczestników badań przesiewowych organizowanych przez Fundacje.
Obowiązki płatnika oraz powstanie przychodu u pracowników w związku z wyjazdem integracyjnym
Czy nieodpłatne ustanowienie służebności przesyłu powoduje po stronie Spółki powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego przez beneficjentów projektu, którzy otrzymali pakiety, zakupione ze środków organizacji międzynarodowej.
1. Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 26 i ust. 1b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r., w zakresie przychodu (dochodu) z nieodpłatnego otrzymania licencji do Modułu Towarowego i Modułu Maklerskiego? 2. Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu usług wykonywanych na podstawie „umowy utrzymaniowej” i inne
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
W zakresie obowiązków płatnika w związku z organizacją cyklicznych spotkań integracyjnych.
Uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta nakładów na Inwestycję oraz gruntu wraz z nakładami na Inwestycję za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację Inwestycji Drogowej, uznanie zwrotu przez Miasto niewykorzystanej Kwoty Partycypacji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia czy: - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej na części Działki 1, stanowiącej własność Miasta, stanowią bezpośredni koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy, który został rozpoznawany w dacie sprzedaży poszczególnych nieruchomości lokalowych w wielkości proporcjonalnej do powierzchni sprzedawanych lokali w Inwestycji 1; - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej
1) Brak obowiązku sporządzenia informacji PIT-11 w związku z wymianą okien realizowaną przez spółkę na rzecz niektórych mieszkańców Gminy będących osobami fizycznymi; 2) Wymiana okien nie stanowi/nie będzie stanowiła dla mieszkańców nieodpłatnego świadczenia którego wartość podlegałaby opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z przekazaniem pracownikom świadczeń w postaci paczek świątecznych, voucherów lub bonów oraz upominków
Obowiązek informacyjny – kolektory słoneczne dla mieszkańców Gminy.
Czy w przypadku udostępnienia Spółce taboru kolejowego przez Organizatora dla celów świadczenia usług na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sytuacji kiedy umowa ta nie przewiduje odrębnej płatności za takie udostępnienie, po stronie Spółki powstaje przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?