Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
W zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług polegających na osobistym odtworzeniu powierzonej roli w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach reklamowych, a także dubbingowaniu animowanych postaci w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach gier telewizyjnych.
Czy na płatniku spoczywa obowiązek naliczenia i pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, o którym to podatku jest mowa w art. 26 ust. 1 ustawy, od wypłacanych dla firmy S. (będącej podatnikiem, o którym mowa w art. 3 ustawy) opłat licencyjnych i opłat za reklamę w wysokości 5% wartości opisanych należności?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu ultra lekkiego statku powietrznego oraz paliwa do jego napędu.
Czy w opisanym stanie faktycznym, wydatki związane z organizacją szkoleń stanowią w całości koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?
Opodatkowanie usług budowy stoisk targowych na terytorium Niemiec na rzecz firmy fińskiej, holenderskiej, austriackiej, ukraińskiej. Wykonanie banerów reklamowych.
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy
Czy wydatki na zakup opakowań z logo firmy i adresami sklepów, wydawanych nieodpłatnie klientom zakupującym towar w celu zapakowania go, są kosztami podatkowymi zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy kosztami reklamy niepublicznej zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28? Spółka prowadzi działalność handlową polegającą na sprzedaży detalicznej.
Pytanie:Na podstawie art. 14 a § 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z póź.zm) wnoszę o wydan ie pisemnej informacji dotyczącej podatku VAT.I Spółka posiada w swoich środkach trwałych m.in. samochody ciężarowe, które nie posiadają homologacji. Problem w tym, czy można odliczać VAT od oleju napędowego zużywanego do starych samochodów marki Star, które nie
dotyczy:- opodatkowania podatkiem od towarów i usług zużycia towarów na potrzeby reprezentacji (zużycie kawy, herbaty, słodyczy w trakcie rozmów z kontrahentami lub podpisywania umów) na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą,- możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do samochodów ciężarowych w przypadku, gdy podatnik nie posiada odpisu świadectwa homologacji
Czy wydatki związane z wykonywaniem usług marketingowych będą stanowiły dla Spółki w całości koszt własny sprzedaży tych usług, w sytuacji gdy na podstawie zawartej umowy dystrybucyjnej z kontrahentem zagranicznym ponosi on wszelkie koszty związane z wykonaniem usług marketingowych?
1. Czy prowadząc działalność gospodarczą można odliczyć podatek VAT od paliwa do samochodu ciężarowego marki "Żuk" rok prod. 1994 o dopuszczalnej ładowności 900 kg, ilość osób (siedzeń) - 2, dane z dowodu rejestracyjnego, zarejestrowanego na firmę podatnika, nieposiadającego świadectwa homologacji.2. Czy przysługuje odliczenie podatku naliczonego od zakupu kasetonu reklamowego zainstalowanego nad sklepem