Czy laptopy oraz system fotowoltaiczny nie stanowią urządzenia przemysłowego, handlowego lub naukowego w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1 updop i w konsekwencji wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz kontrahenta z tytułu leasingu laptopów i systemu fotowoltaicznego nie będzie stanowić płatności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop podlegających opodatkowaniu podatkiem u źródła i na Spółce
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
W pierwszych miesiącach 2014 r. będzie ponownie istniała możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką na zasadach określonych w art. 86a i art. 88a ustawy o VAT. Mimo początkowych planów wprowadzenia z dniem 1 stycznia 2014 r. ograniczenia prawa do odliczenia VAT od samochodów, nie udało się do tego doprowadzić. Polska nie zdążyła uzyskać rozstrzygnięcia procedury wydania przez KE kolejnej
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Skoro nabyte samochody osobowe będą przeznaczone jak wynika z treści wniosku do dalszej odsprzedaży, w 2013 r. Spółce będzie przysługiwać prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego przy ich nabyciu pod warunkiem, iż nie zajdą wyłączenia określone w art. 88 ustawy.
Czy w związku z wykupem po zakończeniu trwania umów leasingu samochodów osobowych w celach handlowych, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do pełnego odliczenia (100%) podatku VAT naliczonego na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. a UoZUPTU oraz na podstawie przepisu art. 86a ust. 3 UPTU, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 r.?
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
Prawa do odliczenia podatku naliczonego, w pełnej wysokości, od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu.
prawo do odliczenia podatku VAT w związku z wykupem samochodu osobowego z leasingu
prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu
prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach dokumentujących opłaty leasingowe, w związku z zawartą umową leasingu operacyjnego, której przedmiotem jest samochód ciężarowy
Mimo tego, iż bieżąca zmiana konstrukcyjna pojazdu niesie zmiany w odliczaniu podatku VAT, to pozostaje bez wpływu na nabyte uprzednio prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z rat leasingowych pojazdu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing), wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej (homologacja ciężarowa).
Czy Wnioskodawca posiada pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących raty leasingowe oraz zakup paliwa wykorzystanego do użytkowania przedmiotowego pojazdu?
prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości, dotyczącej płatności wynikających z umów leasingu, najmu, dzierżawy oraz umów o podobnym charakterze
prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości, dotyczącej płatności wynikających z umów leasingu, najmu, dzierżawy oraz umów o podobnym charakterze
Prawo do odliczenia przy zakupie paliwa oraz leasingu i najmu dla samochodów określonych jako ciężarowe
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing operacyjny), a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Czy Spółka może odliczyć VAT od paliwa dotyczącego samochodów osobowych oraz czy może odliczyć VAT od zakupu samochodów osobowych i od leasingowanych samochodów osobowych?
Czy suma kwot podatku w całym okresie użytkowania samochodów i pojazdów, dotycząca jednego samochodu lub pojazdu, nie może przekroczyć 60% kwoty podatku naliczonego czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanej fakturą oraz nie może przekroczyć 6.000 zł?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług leasingu operacyjnego oraz paliwa do samochodu ciężarowego.
Czy Spółka ma prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów służbowych, niezależnie od rodzaju samochodu, wykorzystywanych w opodatkowanej działalności gospodarczej?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia, poniesionych opłat leasingowych oraz zakupu paliwa do samochodu ciężarowego.