Sprzedaż nieruchomości przez współwłaścicieli wobec upływu okresu 5 lat licząc od końca roku, w którym nastąpiło jej nabycie.
W zakresie skutków podatkowych nabycia przez zasiedzenie gruntu rolnego.
Sprzedaż Nieruchomości przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Sprzedaż Nieruchomości 2 przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Kupujący będzie miał prawo od odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, pod warunkiem niezaistnienia innych przesłanek negatywnych określonych w art. 88 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania za podatnika przy sprzedaży działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem działki.
Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytej przez spadkobiercę w drodze zasiedzenia.
Skutki podatkowe nabycia przez wspólnotę gruntową w drodze zasiedzenia nieruchomości.
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 6 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z nabyciem nieruchomości w drodze zasiedzenia
Czy obowiązek podatkowy następuje na podstawie przepisów obowiązujących w dniu zasiedzenia czy uprawomocnienia wyroku? Czy na podstawie przepisów obowiązujących w dniu zasiedzenia, Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn (na dzień 02 października 2009 roku)?
Zwolnienie z art. 4 ust. 1 pkt 1 zasiedzenia działek stanowiących gospodarstwo rolne lub jego części w dacie 02.10.2008 r.
Zwolnienie z art. 4 ust. 1 pkt 1 zasiedzenia działek stanowiących gospodarstwo rolne lub jego części w dacie 1.10.2005 r.
Aby dana nieruchomość mogła korzystać ze zwolnienia winna stanowić część gospodarstwa rolnego. Z treści wniosku wynika, iż rodzice Wnioskodawcy na tych działkach prowadzili gospodarstwo rolne. Jeżeli zatem działki, których nabycie nastąpi w drodze zasiedzenia stanowiły w momencie nabycia część gospodarstwa rolnego, to znajdzie do nich zastosowanie powołane przez Wnioskodawcę zwolnienie z art. 4 ust
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawca nie posiada aktu własności ziemi na 2 z 13 działek wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
1. Czy w przypadku zasiedzenia przez F D Sp. z o.o. gruntów (których posiadaczem wcześniej było Przedsiębiorstwo Zagraniczne R) podstawą do opodatkowania 19% podatkiem dochodowym od osób prawnych będzie wartość gruntów z wyłączeniem nabytych od Syndyka nakładów inwestycyjnych (naniesień) poczynionych na budynki, budowle i inne urządzenia?2. W jakiej dacie powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem działek tytułem zasiedzenia.
Zasiedzenie gospodarstwa rolnego po dziadku (brak możliwości skorzystania z art. 4a oraz art. 4 ust. 1 pkt 8, dopiero art. 4 ust. 1 pkt 1 znajduje zastosowanie)
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem działek tytułem zasiedzenia.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem działek tytułem zasiedzenia.
Czy zbycie w drodze notarialnej umowy darowizny części gospodarstwa rolnego o powierzchni ok. 1000 m2 wydzielonego pod drogę z działek nr 603/6 i 603/9, spowoduje wszczęcie postępowania o wygaśnięcie decyzji i naliczenie na nowo podatku i to bez ulgi podatkowej?
Czy po stronie Wnioskodawczyni w opisanym stanie faktycznym istnieje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od ¾ części gospodarstwa nabytego w drodze zasiedzenia, a sprzedanego na rzecz rolnika przed upływem pięciu lat od daty nabycia tego gospodarstwa, na którym od daty sprzedaży będzie prowadzona wyłącznie działalność rolnicza, a nie gospodarcza?
Czy ujawnienie środka trwałego/działki/ w dniu 9 marca 2012 r., a nabytej nieodpłatnie przez zasiedzenie w dniu 1 października 2005 r., wprowadzonej do ksiąg rachunkowych na dzień 31 marca 2012 r. wg cen rynkowych jest czynnością opodatkowaną - stanowi przychód podatkowy w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 1/W jakiej dacie wystąpi przychód
Czy Wnioskodawczyni zapłaci podatek sprzedając działkę: 7% od całości wartości nabytej przez zasiedzenie nieruchomości czy 7% tylko od konkretnej działki nr 20 (gruntu - 033 ha)?