Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu.
Ustalenia: - czy po utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej przez Wnioskodawcę i MRE, koszty finansowania dłużnego, które zgodnie z art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o pdop”), podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów, nie powinny być uwzględniane przy ustalaniu dochodu lub straty podatkowej spółek tworzących podatkową grupę kapitałową, ale koszty
Czy wartość opłat notarialnych poniesionych w związku z nabyciem nieruchomości powinna być przypisana proporcjonalnie do wartości początkowej lokalu niemieszkalnego oraz prawa użytkowania wieczystego udziału w gruncie
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków sfinansowanych z otrzymanej pomocy finansowej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla sprzedaży działki niezabudowanej oraz wystawienie faktury korygującej do faktur zaliczkowych.
Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r., nr 54, poz. 654. z późn. zm.; dalej: ustawa o pdop) wymienione wyżej wydatki związane z ofertą publiczną akcji, w części w jakiej nie dotyczą akcji jednego z akcjonariuszy Spółki, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów oraz czy przyjęty przez spółkę sposób ustalenia wydatków dotyczących
Czy opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu oraz podatek od nieruchomości stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio w dacie ich poniesienia?
Czy można opłaty roczne z tytułu wieczystego użytkowania gruntów oraz podatku od nieruchomości, związane z gruntami na których prowadzona jest inwestycja, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia?
Czy pierwszą opłatę z tytułu otrzymanego od Gminy prawa wieczystego użytkowania gruntu do roku 2089, uiszczoną w wysokości 15% ceny gruntu ustalonej przez rzeczoznawcę w dniu podpisania aktu notarialnego tj. 29.10.2003 r., należy rozpisać w koszty rozliczeń międzyokresowych na 10 lat? Spółka uiszcza też roczną opłatę, stanowiącą koszty w roku poniesienia.