Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 10 dostawy działek.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy towarów polegającej na przeniesieniu z mocy prawa, w zamian za odszkodowanie, prawa własności nieruchomości gruntowych stanowiących działki nr 1, 2, 3.
Sprzedaż nieruchomości na cele uzasadniające jej wywłaszczenie (art. 21 ust. 1 pkt 29).
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy przejścia z mocy prawa na rzecz Gminy własności nieruchomości oznaczonej jako działki ewidencyjne, która jest zabudowana budowlami.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania, że czynność przekazania przez Gminę małżonkom X. nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak uznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu przejętych działek gruntu pod inwestycję drogową.
TSUE orzekł, że transakcja przeniesienia własności działek gruntu rolnego w trybie wywłaszczenia, w zamian za zapłatę odszkodowania właścicielowi tego gruntu, powinna podlegać opodatkowaniu VAT, jeżeli właściciel ten jest rolnikiem będącym podatnikiem VAT i działa w takim charakterze, nawet jeśli nie prowadzi on żadnej działalności w zakresie obrotu nieruchomościami i nie podjął żadnych działań w celu
• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Skutki podatkowe w podatku VAT wywłaszczenia działek stanowiących grunty rolne.
Przeniesienie prawa własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie niezabudowanych działek, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, korzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Skutki podatkowe w podatku VAT dostawy działek w zamian za odszkodowanie.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dostawy wywłaszczonych działek.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy przeniesienia prawa własności działki w zamian za odszkodowanie.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy - wywłaszczenie.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dostawy nieruchomości w związku z jej wywłaszczeniem.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Nieruchomości przekazanej na rzecz Gminy.
W zakresie ustalenia: - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta Miasta (…) z 9 maja 2023 r. nr (…) w stosunku do działki 3/3 (po podziale) Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania, wartość prawa użytkowania wieczystego (w części przypadającej na tą działkę) i wartość niezamortyzowaną budynku i budowli będących na tej działce, - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości powstałej w wyniku wywłaszczenia jak również otrzymania odszkodowania z tytułu wywłaszczenia.
Skutki podatkowe przeniesienia własności działek w zamian za odszkodowanie.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, dostawy w trybie wywłaszczenia działki.