Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania z Japonii na podstawie wyroku sądowego.
Niezgodne z Konstytucją jest różnicowanie stawek podatku od nieruchomości w zależności od tego, czy miejsce postojowe w garażu stanowi odrębną nieruchomość w budynku wielomieszkaniowym, czy też miejsce postojowe przynależne jest do lokalu mieszkalnego. Tak stwierdził w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny (TK). Niestety dla podatników, wyrok ten będzie stosowany dopiero od 1 stycznia 2025 r. Przedstawiamy
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy kwota pieniężna otrzymana tytułem zasądzonych pożytków z rzeczy wspólnej podlega opodatkowaniu VAT.
Odpłatne zbycie udziału w działkach gruntu nabytego w drodze zapisu testamentowego.
Czy i w jaki sposób można skorzystać ze zwolnienia podatkowego od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli przeznaczenie środków otrzymanych ze sprzedaży nastąpi na własne cele mieszkaniowe? Czy należy rozliczać się ze sprzedaży nieruchomości z Urzędem Skarbowym?
możliwość zwolnienia od opodatkowania kwoty głównej oraz odsetek, zasądzonych wyrokiem sądowym, z tytułu nieterminowej wypłaty dotacji, otrzymanej w związku z prowadzeniem niepublicznego przedszkola
Możliwość zwolnienia od opodatkowania kwoty głównej oraz odsetek zasądzonych wyrokiem sądowym z tytułu nieterminowej wypłaty dotacji otrzymanej w związku z prowadzeniem niepublicznego przedszkola
w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania wypłaconego przez Gminę w związku z niedostarczeniem lokalu socjalnego
1) Czy środki pieniężne otrzymane w roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za rok 2011 należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za rok 2011 i za rok 2007 należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
Moment dokonania korekty przychodu z tytułu wypłaconej gwarancji tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
Czy odszkodowanie otrzymane za niedostarczenie lokalu socjalnego stanowi dla dłużnika przysporzenie majątkowe podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i w związku z powyższym, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek wystawienia tym osobom i przekazania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego informacji, o której mowa w art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowań przyznanych w drodze rozstrzygnięcia sądowego a wynikających z postanowień Umowy społecznej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty jednorazowego świadczenia ustalonego w drodze porozumienia zawartego z Pracownikiem.
Czy wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu, w części stanowiącej odszkodowanie należne właścicielowi nieruchomości za zmniejszenie jej wartości związane z istniejącą na niej infrastrukturą przesyłową, podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z uwagi na fakt, że nie dysponuje fakturą VAT dokumentującą zakup usług od wykonawców.
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spółki akcyjnej wydatków z tytułu zasądzonego przez Sąd wraz z odsetkami (wypłaconego przez spółkę) wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Czy wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu, w części stanowiącej odszkodowanie należne właścicielowi nieruchomości za zmniejszenie jej wartości związane z istniejącą na niej infrastrukturą przesyłową, podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania zasądzonego na podstawie art. 160 kpa.
Opodatkowanie kwoty uzyskanej z tytułu bezumownego korzystania z gruntu.
Czy w związku z tym, że Wnioskodawczyni jest rolnikiem i prowadzi gospodarstwo rolne podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu uzyskanego na mocy wyroku sądowego wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości, w tym także z tytułu zasądzonych na rzecz Wnioskodawczyni odsetek z tytułu zwłoki w płatności?