Podstawa opodatkowania usługi montażu instalacji kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych wykonywanej na rzecz mieszkańców przez Gminę.
stawka podatku VAT dla wykonawcy usług montażu zestawów solarnych w zależności od miejsca zainstalowania
Stawka podatku VAT dla usług montażu instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2 świadczonych przez wykonawcę.
1. Sposobu opodatkowania usług montażu ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. 2. Braku obowiązku opodatkowania czynności przekazania ww. urządzeń na rzecz mieszkańców Gminy po zakończeniu projektu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków na montaż ww. urządzeń na nieruchomościach mieszkańców.
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji zestawów kolektorów słonecznych płaskich i powietrznych pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu zestawów fotowoltaicznych/kolektorów słonecznych, określenia stawki podatku dla usług montażu instalacji fotowoltaicznych/kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i stelażu obok budynków
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów centralnego ogrzewania i pomp ciepła oraz stawki podatkowej dla ww. czynności, - brak opodatkowania podatkiem VAT czynności oddania przez Gminę przedmiotowych instalacji, stanowiącej jej własność, mieszkańcom w bezpłatne
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
Czy otrzymane przez Gminę wpłaty obowiązkowe na rachunek bankowy od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki podatkowej?
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach usługi montażu instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi montażu.Brak opodatkowania przekazania przez Gminę prawa własności instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła na rzecz mieszkańców po 5 latach od zakończenia projektu za kwotę wniesionego wkładu własnego.
w zakresie zastosowania 8% stawki podatku dla wykonywanych w obiekcie zaliczanym do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym: -usług wznoszenia budynku oraz montażu wraz z dostawą drzwi, okien, dachów, stropów, paneli podłogowych wykonywanych w ramach budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy, -usług montażu wraz z dostawą bram garażowych wykonywanych w ramach budowy
Opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji fotowoltaicznych, stawki podatku VAT dla usługi montażu instalacji fotowoltaicznych w/lub na budynkach mieszkalnych, stawki podatku VAT dla usługi montażu instalacji fotowoltaicznych poza budynkami.
Usługi montażu rolet zewnętrznych i bram garażowych w ramach remontu, budowy, termomodernizacji oraz roboty konserwacyjne.
zastosowanie obniżonej stawki VAT dla usług montażu bramy garażowej w budynku mieszkalnym oraz poprawność udokumentowania wykonanej usługi
stawki VAT dla usług montażu bram garażowych w budynkach mieszkalnych
Jaką stawkę VAT należy zastosować przy wykonywaniu montażu wraz z materiałem wyrobów zakupionych u polskich producentów i wykonywanych na zlecenie klienta indywidualnego do mieszkań i lokali do 150 m2 lub domów mieszkalnych do 300 m2?
Stawka podatku VAT dla usług montażu bram garażowych w garażach będących integralną częścią istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego PKOB 111, - Stawka podatku VAT na usługi montażu rolet zewnętrznych oraz rolet zewnętrznych wraz z wymianą stolarki okiennej w istniejących budynkach mieszkalnych PKOB 111, PKOB 112, PKOB 113, - Stawka podatku VAT dla usług montażu bram garażowych w garażach
Stawka podatku VAT przy usłudze montażu bram garażowych w ramach budowy garażu wolnostojącego oraz w istniejącym garażu wolnostojącym
Opodatkowanie czynności montażu bram garażowych w budynkach mieszkalnych jedno i wielkorodzinnych objętych społecznym programem mieszkaniowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki VAT przy wykonywaniu usług budowlano-montażowych związanych z montażem bram garażowych w garażach, które stanowią nierozerwalną część budynku mieszkalnego.
stawka podatku VAT dla usługi montażu bramy garażowej (PKWiU 54.42) w budynku mieszkalnym (PKOB 111)
Stawka podatku przy wykonywaniu usług montażu bram, okien i drzwi w budynkach jednorodzinnych.