Interpretacje

Interpretacja
02.10.2024 Podatki

Czy przyznanie Korzystającemu uprawnienia do skrócenia okresu leasingu poprzez przyznanie tego uprawnienia po spłacie 70. raty kapitałowej (tj. z dniem 10 lipca 2025 r.) a następnie skorzystanie przez Korzystającego z tego uprawnienia: a) spowoduje po stronie Korzystającego konieczność skorygowania kosztów podatkowych, a po stronie Finansującego - kosztów w postaci amortyzacji oraz uzyskanych przychodów

Interpretacja
13.08.2024 Podatki

Uznanie umowy zawartej z zastosowaniem art. 709(16) Kodeksu cywilnego w części za leasing operacyjny, a w części za leasing gruntów oraz ustalenie skutków podatkowych ww. umowy.

Interpretacja
12.06.2023 Podatki

Czy koszty związane z leasingiem operacyjnym Spółka może wyłączyć z kosztów finansowania dłużnego (art. 15c ustawy o CIT).

Interpretacja
27.04.2016 Podatki

Czy ustalone w umowie opisanej w zdarzeniu przyszłym opłaty w części stanowiącej spłatę wartości Gruntu (równej wydatkom poniesionym przez Wnioskodawcę na jego nabycie) nie będą stanowić przychodów Wnioskodawcy, natomiast przychodami Wnioskodawcy będą te opłaty w pozostałej ich części?

Interpretacja
26.02.2016 Podatki

W zakresie uznania za dostawę towarów wydania budynku oraz dwóch gruntów, na których jest on posadowiony, na podstawie umowy spółce komandytowej, w celu używania i obierania pożytków przez tę Spółkę.

Interpretacja
27.11.2015 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem aktywów (budynków i budowli) w związku z zawartą umowa leasingu finansowego. Termin odliczenia podatku naliczonego.

Interpretacja
14.07.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do przychodów wartości całej raty leasingowej, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w stosunku do leasingowanego budynku oraz określenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu nieruchomości.

Interpretacja
24.07.2013 Podatki

Czy w przypadku, gdy harmonogram rat leasingowych dotyczący gruntu, będący załącznikiem do Umowy, wyraźnie wskazuje jaka część poszczególnej raty leasingowej za dany okres stanowi kwotę spłaty wartości środka trwałego, a jaka część raty nie stanowi kwoty spłaty wartości środka trwałego, to część niestanowiąca kwoty spłaty wartości środka trwałego może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu

Interpretacja
24.07.2013 Podatki

1. Czy w przypadku, gdy część raty leasingowej dotyczącej gruntu, niestanowiącej kwoty spłaty wartości środków trwałych, ze względu na przeznaczenie przedmiotu leasingu przez Spółkę A w prowadzonej działalności gospodarczej będzie traktowana jako koszt bezpośrednio związany z przychodami, będzie kosztem potrącalnym w roku podatkowym, w którym zostaną osiągnięte odpowiadające jej przychody? 2. Czy w

Interpretacja
19.07.2013 Podatki

opodatkowanie podatkiem VAT transakcji wydania nieruchomości na podstawie umowy leasingu oraz prawo do odliczenia podatku VAT, leasing budynków, leasing gruntu

Interpretacja
18.06.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy leasingu operacyjnego lokali użytkowych.

Interpretacja
29.04.2011 Podatki

Czy kwotę (ok. 1.000 zł) wydaną na przedłużenie serwisu gwarancyjnego (na okres 2 lat), na leasingowany samochód (jeszcze 1 rok) Wnioskodawca może wliczyć w koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
13.09.2010 Podatki

Czy przychód podatkowy Spółki z tytułu sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz korzystającego może być ustalony na poziomie ceny sprzedaży tego prawa, wynikającej z uprzednio zawartej Umowy zobowiązującej lub przedwstępnej, nawet jeśli ceny praw użytkowania wieczystego w odniesieniu do analogicznych działek gruntu kształtują się na wyższym poziomie?

Interpretacja
15.04.2008 Podatki

Czy część raty leasingowej (leasing operacyjny) dotyczącej wieczystego użytkowania gruntu jest kosztem uzyskania przychodu?Czy opłaty dotyczące leasingowanej nieruchomości przez leasingodawcę na Spółkę, tj. podatek od nieruchomości i opłata za wieczyste użytkowanie gruntów są kosztami uzyskania przychodu?

Interpretacja
05.03.2007 Podatki

Czy część raty leasingowej (leasing operacyjny), dotycząca wieczystego użytkowania gruntu jest kosztem uzyskania przychodu? Czy opłaty dotyczące leasingowanej nieruchomości refakturowane zgodnie z umową przez leasingodawcę na Spółkę (podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie gruntów) są takimi kosztami? Spółka sprzedała firmie leasingowej prawo wieczystego użytkowania gruntu z budynkiem