1. Czy Połączenie Wnioskodawcy (zagraniczna spółka posiadająca osobowość prawną) ze Spółką przejmowaną (polską spółką kapitałową) przez jej przejęcie będzie skutkowało wstąpieniem przez Wnioskodawcę w ogół praw i obowiązków Spółki przejmowanej przewidzianych przepisami prawa podatkowego na podstawie art. 93 w związku z art. 93e Ordynacji podatkowej (sukcesja podatkowa)?2. Czy w zeznaniu podatkowym
Czy koszty działań informujących i promujących zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Czy koszty związane z funkcjonowaniem Jednostki Realizującej Projekt zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Spłata pożyczek a różnice kursowe oraz inne przychody/koszty uzyskania przychodów
Czy w związku z brakiem zapłaty opłaty za wieczyste użytkowanie, Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłatę w wysokości 1/12 co miesiąc (analogicznie jak postępuje w ujęciu bilansowym)?
Czy w przypadku, gdy harmonogram rat leasingowych dotyczący gruntu, będący załącznikiem do Umowy, wyraźnie wskazuje jaka część poszczególnej raty leasingowej za dany okres stanowi kwotę spłaty wartości środka trwałego, a jaka część raty nie stanowi kwoty spłaty wartości środka trwałego, to część niestanowiąca kwoty spłaty wartości środka trwałego może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu
1. Czy w przypadku, gdy część raty leasingowej dotyczącej gruntu, niestanowiącej kwoty spłaty wartości środków trwałych, ze względu na przeznaczenie przedmiotu leasingu przez Spółkę A w prowadzonej działalności gospodarczej będzie traktowana jako koszt bezpośrednio związany z przychodami, będzie kosztem potrącalnym w roku podatkowym, w którym zostaną osiągnięte odpowiadające jej przychody? 2. Czy w
Zakres możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z współfinansowaniem budowy ronda.
Różnice kursowe z tytułu spłaty Istniejących Pożyczek a kurs średni NBP
W zakresie prawidłowości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu partycypacji w opracowaniu dokumentacji technicznej oraz budowie sieci wodociągowej.
Czy koszty gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej obejmującej okres rękojmi (czasem kilka lat) uzyskanej dla konkretnej umowy budowlanej i dostarczonej inwestorowi w celu realizacji przyjętych postanowień umownych należy zaliczyć do kosztów bezpośrednich i jednorazowo zaliczyć w koszty podatkowe w momencie poniesienia?
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji bankowej.
Czy z punktu widzenia ustawy z dn. 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych stosowany przez Wnioskodawcę sposób alokacji kosztów jest prawidłowy?
Potrącona kwota z zobowiązania na podstawie wyroku sądowego jako koszt uzyskania przychodu.