Zwolnienie od podatku dostawy lokali mieszkalnych wraz z pomieszczeniami przynależnymi i odpowiednimi udziałami w nieruchomości wspólnej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku VAT dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz prawem do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej, w postaci podziemnych miejsc postojowych lub naziemnych miejsc postojowych:-w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 1, -w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 2.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Czy opisany sposób zastosowania współczynnika dla wyliczenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowy?
sposób ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
sposób ustalenia dochodu do opodatkowania Wspólnoty,- możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu udostępnienia bramy wjazdowej
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie podziału quad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącej nieruchomość wspólną, do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT 7%?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której znajduje się wielostanowiskowe pomieszczenie garażowe i bez dodatkowo wyodrębnionej opłaty (w cenie lokalu), w którym ustanawiane jest prawo do korzystania z miejsc postojowych w pomieszczeniu garażowym, na zasadzie podziału do użytkowania (ruad usum), do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie
Czy uzyskany przez Wspólnotę dochód w wysokości 290.000,00 zł z tytułu jednorazowego wynagrodzenia za zajęcie terenu i przeprowadzenie przyłączy sieci infrastruktury podziemnej: wody, kanalizacji ogólnospławnej, ciepłowniczej i energetycznej oraz ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych w postaci służebności przesyłu obciążających nieruchomość, na rzecz zakładów dostarczających media, który zostaje
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z tytułu najmu pomieszczeń gospodarczych oraz stanowisk parkingowych członkom wspólnoty oraz najmu pomieszczeń gospodarczych oraz stanowisk parkingowych osobom trzecim oraz odsetek od środków na lokacie bankowej.
Czy przychody i koszty, związane z najmem zaadaptowanych na cele mieszkalne suszarni i pralni, można zakwalifikować do gospodarki zasobem mieszkaniowym i tym samym skorzystać na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ze zwolnienia od podatku, pod warunkiem wydatkowania dochodu na cele mieszkaniowe?
Które z przychodów wspólnoty zaliczane są do przychodów z działalności z tytułu gospodarki zasobami mieszkaniowymi a dochody uzyskane zwolnione z podatku dochodowego, a które przychody zaliczane są z innej działalności gospodarczej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi a dochody uzyskane podlegają opodatkowaniu?
podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w pomieszczeniu garażowym ustanowionym na zasadzie podziału do użytkowania.
Czy przychód z wynajmu dodatkowych pomieszczeń dla użytkowników mieszkań i odsetki zgromadzone na bieżącym rachunku bankowym oraz od mieszkańców są objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Sprzedaż przypadającej na Wnioskodawcę 1/3 nieruchomości, nabytej w wykonaniu umowy wspólnego przedsięwzięcia.
Wnioskodawca powołuje się we wniosku na art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy rozumieć, że wnoszone opłaty dokonywane są przez właścicieli lokali mieszkalnych a nie użytkowych więc odsetki naliczane za nieterminowe wpłaty powyższych opłat uznać należy za pochodzące z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Dochód uzyskany z tego źródła podlega zwolnieniu z opodatkowania