Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Sprzedaż nieruchomości - osoba mająca miejsce zamieszkania w Niemczech.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy do sprzedaży nieruchomości.
Brak podlegania opodatkowaniu planowanej sprzedaży udziałów we współwłasności niezabudowanych działek.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności dostawy nieruchomości na rzecz dotychczasowego dzierżawcy.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia nakładów w formie aportu do spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości na rzecz dotychczasowego dzierżawcy.
Nieodpłatne przekazanie prawa do nakładów inwestycyjnych na właściciela nieruchomości oraz brak obowiązku dokonania korekty VAT, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Uznanie odpłatnego przekazania nakładów inwestycyjnych w obcym środku trwałym, za odpłatne świadczenie usług.
Dotyczy ustalenia: - czy zapłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika, na warunkach rynkowych, czynszu najmu Nieruchomości (gruntu) na której wznoszone jest Centrum Logistyczne, będzie podlegała opodatkowaniu Ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa CIT”), a w szczególności na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT
Uznanie Sprzedających za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży udziałów w części działki i w konsekwencji podleganie tej sprzedaży opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia udziałów w części działki.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Opodatkowanie wniesienia aportem nakładów na Inwestycję do spółki komunalnej, ustalenie podstawy opodatkowania dla tej czynności, prawo do odliczenia od wydatków na Inwestycję.
Podleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży udziału w działce, zabudowanej przez dzierżawcę oraz brak zwolnienia z podatku VAT ww. sprzedaży.
Podleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży udziałów w działkach zabudowanych przez dzierżawcę oraz brak zwolnienia z podatku VAT ww. sprzedaży.
Nieuznania przedmiotu aportu za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na cudzym gruncie.
Zbycie wybudowanej hali magazynowej oraz infrastruktury technicznej (budowle), posadowionych na dzierżawionym gruncie, nie może zostać uznane za odpłatną dostawę towarów, gdyż - nie mamy tu do czynienia z odrębną rzeczą (art. 2 pkt 6 ustawy), która mogłaby stanowić towar. Niemniej jednak dysponując pewnym prawem w postaci nakładów, można to prawo przenieść na rzecz innego podmiotu. Zatem dokonując
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Sprzedaż działki nr 1 zabudowanej częścią budynku o funkcji mieszkalnej stanowi dostawę towarów i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
VAT - w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla sprzedaży nieruchomości, rezygnacji ze zwolnienia, prawa do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem nakładów i prawa do odliczenia podatku VAT przez nabywcę.
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług (VAT) z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług, w związku z realizacją inwestycji pn. „…”, związanych z wykonaniem zakresu prac polegających na robotach budowlanych w Parku przekazanych w zarządzanie do jednostki budżetowej i instytucji kultury, prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z przebudową stacji trafo i linii kablowych
Uznanie planowanej dostawy Nieruchomości przez Gminę na rzecz Dzierżawcy za czynności podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz ustalenia podstawy opodatkowania planowanej dostawy Nieruchomości.