W zakresie ustalenia czy w związku z umorzeniem prowadzonego śledztwa, Spółka jest uprawniona do zaliczenia skradzionych środków pieniężnych do kosztów uzyskania przychodu.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu kradzieży środków pieniężnych
Czy Wnioskodawca może stratę środków obrotowych (tj. towaru handlowego w działalności kantorowej) uznać na mocy art. 22 ust. 1 jako koszty uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stracone wartości pieniężne stanowiące własność prowadzonego przez Niego przedsiębiorstwa w kwocie 4 000 euro i faktury na kwotę 1 500 euro?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca może wartość skradzionej gotówki zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu kradzieży środków obrotowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy równowartość przywłaszczonych przez pracownika środków, jako strata w środkach obrotowych Spółki należących do Spółki może stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów inny niż bezpośrednio związany z przychodami (tzw. koszt pośredni) dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy zgromadzona dotychczas przez Spółkę dokumentacja (m.in. opinia biegłego z zakresu rachunkowości w sprawie
Spółka prowadzi działalność gospodarczą poprzez sieć sklepów z artykułami budowlanymi i wykończenia wnętrz. Utargi z każdego sklepu zbierane są każdego dnia po ich zamknięciu przez dwóch naszych wyszkolonych pracowników. W jednym z punktów handlowych przed jego zamknięciem - jeszcze przed odebraniem utargu - doszło do kradzieży pieniędzy z kasy. Sprawcy wyłamali drzwiczki do szafki, gdzie gromadzona
1)Czy w zaistniałym stanie faktycznym, w związku z umorzeniem przez Prokuraturę Rejonową prowadzonego śledztwa z uwagi na niewykrycie sprawców wartości utraconych środków pieniężnych oraz bonów żywnościowych (łącznie 32.000 zł) mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawczynię do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej? 2)W jakiej dacie i w oparciu o jaki dokument przedmiotowa
1. Czy z punktu widzenia przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stwierdzony niedobór środków pieniężnych można uznać za koszt uzyskania przychodów? W którym roku podatkowym stwierdzony niedobór można uznać za koszt podatkowy? 2. Czy będzie to koszt roku 2012 (fizyczne stwierdzenie niedoboru lokat w czasie inwentaryzacji potwierdzeń rachunków), koszt roku 2011 - ujęcie w księgach niedoborów
Czy stratę z tytułu kradzieży gotówki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy wyżej opisana kradzież gotówki może stanowić koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy?
Czy strata w środkach obrotowych może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów firmy Wnioskodawcy w przedstawionym stanie faktycznym?
Straty powstałe w wyniku kradzieży gotówki mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów pod warunkiem prawidłowego udokumentowania dla celów podatkowych.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej niewypłaconego wynagrodzenia oraz skradzionego utargu.
Czy wartość otrzymanego odszkodowania od ubezpieczyciela stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej straty w środkach pieniężnych spowodowanej kradzieżą przez pracownika