Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Czy czynsz dzierżawny wypłacany przez Spółkę na rzecz wspólników będzie stanowił ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia: - czy zapłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika, na warunkach rynkowych, czynszu najmu Nieruchomości (gruntu) na której wznoszone jest Centrum Logistyczne, będzie podlegała opodatkowaniu Ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa CIT”), a w szczególności na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT
Czy koszty czynszu dzierżawnego mogą stanowić nakłady inwestycyjne i stanowić wartość początkową środka trwałego, a następnie amortyzowane, czy można zaliczyć je bezpośrednio do bieżących podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację zadania dotyczącego modernizacji budynku, który zostanie oddany w dzierżawę.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, przychodu z tytułu czynszu dzierżawnego (dzierżawa gospodarstwa rolnego innemu rolnikowi na cele rolnicze).
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu dzierżawy Gruntu będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostanie ustalone na poziomie rynkowym, do zawarcia transakcji doszłoby niezależnie od istniejących powiązań pomiędzy stronami transakcji a zawarcie transakcji
Ustalenie, czy: - zapłata za czynsz z tytułu dzierżawy gruntu, na którym będzie stał Magazyn na warunkach rynkowych, która była już wydzierżawiana przez Wspólnika na długo przed rozpoczęciem opodatkowania w ramach estońskiego CIT będzie podlegała po stronie Spółki opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT, - dokonanie przez Spółkę nakładów na grunt, na
PIT - wartość początkowa środka trwałego, indywidualna stawka amortyzacyjna, przychody i koszty z najmu prywatnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania odpłatnego udostępnienia majątku powstałego w ramach realizacji Inwestycji na rzecz Spółki na podstawie umowy dzierżawy za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją Inwestycji.
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w całości lub w części od zakupu towarów i usług dotyczącego realizacji Przebudowy części budynku dawnej szkoły
Uznanie odpłatnego udostępnienia Infrastruktury na rzecz Centrum Kultury za czynność opodatkowaną VAT oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z Infrastrukturą.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur związanych z realizacją projektu, PSZOK
Umorzony przez Gminę czynsz za najem/dzierżawę stanowi podstawę opodatkowania świadczenia Gminy dla przedsiębiorców z tytułu najmu/dzierżawy.
w zakresie uznania odpłatnego udostępnienia infrastruktury na rzecz Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawa do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z infrastrukturą.
W zakresie prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z przebudową, rozbudową oraz nadbudową Budynków, które po zakończeniu realizacji Inwestycji zostaną przez Gminę wydzierżawione na rzecz Teatru.
możliwość obniżenia przez Gminę podstawy opodatkowania VAT z tytułu świadczenia usługi najmu/dzierżawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na halę sportową oraz basen.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych w związku z realizacją inwestycji
braku opodatkowania płatności z tytułu Gwarancji Czynszowych od Gwaranta na rzecz Beneficjenta, wpływu otrzymanych Gwarancji Czynszowych na wysokość podatku VAT należnego i naliczonego w składanych deklaracjach, braku obowiązku dokumentowania przez Strony transakcji fakturami płatności z tytułu Gwarancji Czynszowych, prawa do skorygowania przez Beneficjenta podstawy opodatkowania oraz podatku należnego
prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu
W zakresie prawa do odliczenia podatku w związku ze zmianą przeznaczenia, po obniżeniu czynszu dotychczasowym najemco.