Dotyczy uznania, że dostawa Części Nieruchomości będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, uznania że dostawa Części Nieruchomości będzie opodatkowana VAT i tym samym nie znajdzie do niej zastosowania zwolnienie wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz pkt 10a ustawy o VAT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z Wydatkami inwestycyjnymi i bieżącymi przy zastosowaniu własnej Metody Odliczenia.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykonywaniu czynności opodatkowanych i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT.
Zwolnienie od podatku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, dla przenoszonych na Instytucję kosztów wynikających z utrzymania nieruchomości oraz zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla danego rodzaju opłat.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy zastosowaniu prewspólczynnika oraz prawo do odliczenia podatku VAT na prace wykończeniowe dla części komercyjnej i niekomercyjnej.
Skutki podatkowe sprzedaży odrębnej własności lokalu niemieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, gdy na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług przedmiotem opodatkowania będzie wyłącznie wartość gruntu.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy dwóch lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie dostawy lokalu mieszkalnego wraz udziałem w nieruchomości gruntowej (w działce nr 1) objętych jedną księgą wieczystą.
Jednolita transakcja - dostawa lokali mieszkalnych ze wspólnymi częściami.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT jako jednolitego świadczenia dostawy lokalu wraz z komórką lokatorską, udziałem w częściach wspólnych oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego
Zastosowanie 8% stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz z prawem korzystania z części wspólnej nieruchomości stanowiącej miejsce postojowe z udziałem w nieruchomości wspólnej na zasadzie podziału do użytkowania (quoad usum)
Zastosowanie stawki 8% podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w części wspólnej i gruncie oraz w wybranych przypadkach komórką lokatorską i/lub Miejscem Postojowym.
w zakresie opodatkowania sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałami w nieruchomości wspólnej, z prawem do wyłącznego korzystania z części wspólnych oraz udziału w wyodrębnionej hali garażowej odpowiednio stawką 8% i 23 % podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy obciążanie najemców lokali mieszkalnych kosztami za zużyte media jest opodatkowane właściwą dla nich stawką podatku VAT, jako odrębnych świadczeń od usługi najmu oraz wskazania czy opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
w zakresie określenia stawki podatku VAT dla remontu części wspólnej garażu posadzki, dróg dojazdowych w garażu, wpustów kanalizacyjnych do odwodnienia garażu i pomalowanie ścian oraz sufitu całego garażu zleconym przez Zarząd Wspólnoty
1. Czy wpłaty na fundusz remontowy dokonywane przez właścicieli lokali użytkowych, gromadzone przez Wspólnotę Mieszkaniową, wolne są od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art.17 ust.1 pkt.44 ustawy z dnia 15 lutego 1992r, o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku ich przeznaczenia na cele remontowe związane z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości? 2. Czy gromadzone przez
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w części odnoszącej się do wpłat na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej oraz na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych orazwpłat na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali mieszkalnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego w części odnoszącej się do: wpłat na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej oraz na fundusz remontowy uiszczanych przez właściciela lokalu użytkowego orazwpłat na fundusz remontowy uiszczanych przez właścicieli lokali mieszkalnych
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z częścią nieruchomości wspólnej w postaci miejsca postojowego.
W zakresie stawki podatku VAT jaką Spółdzielnia winna zastosować w związku z rozliczeniem wkładów budowlanych na miejsca postojowe.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
w zakresie stawki podatku dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z prawem do miejsca postojowego, komórki lub boksu w garażu podziemnym.
Warunki skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.