Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT w związku z wykonaniem usług: głęboszowania, siewu, talerzowania i kultywatorowania. Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy, w sytuacji prowadzenia innej działalność gospodarczej jako podatnik VAT czynny. Uznanie usług głęboszowania, siewu, talerzowania i kultywatorowania za usługi rolnicze, które należy udokumentować fakturą VAT-RR.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zbycie Udziałów korzystać będzie ze zwolnienia podatkowego przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (zw. dalej: „ustawą o CIT”), a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
1. Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja obejmie Udziały, Akcje, OPiO w zamian za Aport będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania?
Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy: - przystąpienie Fundacji do Funduszu nie będzie stanowiło przejawu działalności niedozwolonej, tj. nie będzie stanowiło działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres wskazany przez ustawę o fundacji rodzinnej, a tym samym przychody Fundacji z tytułu Inwestycji kapitałowych prowadzonych przez Fundusz będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem
Możliwość zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Dotyczy ustalenia, czy: 1) przystąpienie przez Fundację do Spółki może być na podstawie art. 6 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uznane za prowadzenie „działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres określony w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej, 2) przychody Fundacji z tytułu Bezpośrednich Inwestycji kapitałowych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku PIT w związku z otrzymaniem świadczenia od fundacji rodzinnej.
Ustalenie, czy wypłata świadczenia na rzecz Fundatora Fundacji Rodzinnej będzie korzystać w całości ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Przychody Fundacji z tytułu Dystrybucji otrzymywanych ze Spółek (kajmańskich oraz luksemburskiej) nie będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25.
Stosowanie zwolnienia podatkowego dotyczącego ekwiwalentu pieniężnego w zamian za rezygnację z lokalu wypłacanego na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa.
Uznanie planowanej Transakcji za pozostającą poza zakresem ustawy o VAT, uznanie planowanej Transakcji za podlegającą w całości opodatkowaniu VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz obowiązku wystawienia faktury VAT z tego tytułu przez Sprzedających, w przypadku uznania, że Sprzedający powinni zostać uznani za występujących w Transakcji w charakterze podatników VAT i w efekcie Transakcja
MF potwierdziło, że świadczenia otrzymane przez byłych małżonków będący fundatorami fundacji rodzinnej nie mogą w całości korzystać ze zwolnienia z PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 updof.
Ustalenie, czy w związku z rozwiązaniem LLC, w której Fundacja rodzinna (Wnioskodawca) będzie Wspólnikiem, skutkującym przeniesieniem na rzecz Wnioskodawcy aktywów i zobowiązań rozwiązywanej LLC, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy, który byłby wyłączony ze stosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z otrzymaniem świadczenia od fundacji rodzinnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z otrzymaniem świadczenia od fundacji rodzinnej.
W Ministerstwie Finansów rozpoczęto prace nad kolejnymi zmianami w PIT i CIT. Celem proponowanych zmian jest uporządkowanie przepisów updof i updop, wyeliminowanie wątpliwości i rozbieżności interpretacyjnych oraz uszczelnienie systemu podatkowego. Zmiany dotyczą m.in. ulgi termomodernizacyjnej i ulgi IP BOX, zagranicznych spółek kontrolowanych, cen transferowych i fundacji rodzinnych. Rząd ma zająć
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z otrzymaniem świadczenia od fundacji rodzinnej.