Wydatki, jakie wynikają z części faktur otrzymanych w roku 2015, dokumentujących koszty bezpośrednie odnoszące się do przychodów roku podatkowego 2010 oraz 2011, powinny być rozpoznane w momencie poniesienia, tj. jako koszt uzyskania przychodów Spółki w roku podatkowym 2015.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu wystawienia przez Spółkę faktury korygującej in minus.
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca będzie miał obowiązek składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) PIT-36, w którym nie wykaże żadnego dochodu (PIT-36 zerowy)?
Czy Wnioskodawca miał obowiązek składania w Polsce zeznań rocznych za lata 20072009, w których opodatkuje środki pieniężne przelewane przez Wnioskodawcę z osobistego konta we Francji na osobiste konto w Polsce, a opodatkowane wcześniej we Francji?
1. Czy nadpłatę za energię elektryczną wynikającą z faktur korygujących otrzymanych w czerwcu 2012 r. (w chwili złożenia wniosku jest to kwota 21 539,30 zł brutto łącznie za lata 2010, 2011 i 2012), a dotycząca kosztów roku 2010 i 2011 można odnieść do przychodów podatkowych Spółki w roku 2012, czyli w dacie otrzymania faktur korygujących? 2. Czy Spółka powinna dokonać korekty kosztów za lata 2010
1)Według jakiej formy opodatkowania Wnioskodawczyni powinna rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w 2012 r. z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej? 2)Czy za 2012 r. powinna złożyć dwa zeznania roczne PIT-36 i PIT-36L, czy może tylko złożyć zeznanie PIT-36L uwzględniając w załączniku PIT/B łącznie informacje o dochodach ze spółki jawnej i zawieszonej osobistej działalności, zlikwidowanej
Czy Wnioskodawca ma możliwość opodatkowania uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych (rozliczać się zeznaniem PIT-36), a przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (rozliczać się zeznaniem PIT-28)?
Czy może to zrobić Wnioskodawczyni, ponieważ do niej należą pieniądze i zyski pomimo, iż to inna osoba jest zarejestrowana w banku jako właściciel konta?
W zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Czy rabaty udzielane odbiorcom w roku podatkowym następującym po roku,w którym powstał dla Spółki przychód z tytułu sprzedaży towarów, dokumentowane zbiorczymi fakturami korygującymi lub notami księgowymi ujętymi w księgach Spółki po upływie terminu do złożenia zeznania za ten rok podatkowy należy zakwalifikować jako zmniejszenie przychodów podatkowych roku, w którym zostały wystawione/otrzymane faktury
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w przypadku prowadzenia na terytorium Polski prac montażowych, zakład w rozumieniu UPO, powstał dla Spółki po upływie okresu 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia ww. prac i w tym samym momencie powstał dla Spółki ograniczony obowiązek podatkowy w zakresie opodatkowania w Polsce podatkiem dochodowym od osób prawych dochodów osiągniętych poprzez położony
Opodatkowanie honorarium za tłumaczenia na rzecz spółki niemieckiej
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu dywidendy wypłacanej przez luksemburski fundusz inwestycyjny.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku złożenia informacji strefowych dołączanych do zeznania rocznego.
Czy stanowisko Spółki w sprawie nieskładania załącznika SSE-R do zeznania CIT-8 do czasu kiedy Spółka przekroczy limit pomocy publicznej jest prawidłowe?
W jakich terminach Wnioskodawca powinien składać formularz PIT ZG? Czy w terminie każdorazowego uzyskania dochodu w danym roku podatkowym poza granicą Polski (np. raz na miesiąc po uzyskaniu wynagrodzenia z tytułu uczestnictwa w zarządzie spólki mającej siedzibę na Cyprze)? Czy też jednorazowo po zakończeniu danego roku podatkowego, w ramach którego uzyskano dochód poza granicami Polski?Czy w przypadku
Proszę o potwierdzenie czy kwotę 4895,25 PLN (de facto dwukrotnie uiszczonego podatku na Ukrainie i ponownie w Polsce) mogę odliczyć od zeznania podatku dochodowego za rok 2008?
Czy mając na uwadze fakt, iż w poprzednim roku kalendarzowym wystąpiły dwa okresy rozliczeniowe dla celów podatkowych, Spółka postąpiła prawidłowo przyjmując za podstawę obliczenia miesięcznych zaliczek ustalonych na podstawie metody uproszczonej (art. 26 ust. 6 i 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podatek należny za rok 2006, wynikający z zeznania złożonego 30 marca 2007 r.?Jaką podstawę
Czy Spółka może stosować przepisy ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r.? Czy może stosować kwartalne rozliczanie w zakresie podatku CIT? Zgodnie z umową Spółki rok obrotowy jest zgodny z rokiem kalendarzowym, a pierwszy rok obrotowy Spółki będzie trwał od dnia rozpoczęcia działalności do 31 grudnia 2007 r. Spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 4 października