Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, w okolicznościach kiedy do zbycia Udziałów dojdzie w niedługim czasie po ich wniesieniu do Fundacji przez Wnioskodawcę, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zbycie Udziałów korzystać będzie ze zwolnienia podatkowego przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (zw. dalej: „ustawą o CIT”), a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
W zakresie ustalenia: 1. czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych, o których mowa w art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja posiada Udziały, Akcje, OPiO będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania
Czy dochód osiągnięty przez Spółkę w związku z Planowymi Transakcjami będzie mógł korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT zgodnie z art. 24o ust. 1 ustawy o CIT ze względu na: 1) łączne spełnienie przez Spółkę oraz Spółki Zależne warunków, o których mowa w art. 24m ust. 1 pkt 1, pkt 2 oraz pkt 3 ustawy o CIT nieprzerwanie przez okres co najmniej 2 lat; 2) nieposiadanie przez Spółki Zależne aktywów
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Czy przychód Fundacji Rodzinnej ze zbycia Udziałów/Akcji stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej niewykraczającej poza zakres określony w art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej, a co za tym idzie przychód zwolniony z opodatkowania zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Czy przychód Fundacji Rodzinnej ze zbycia Udziałów będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT?
Czy odpłatne zbycie (sprzedaż) przez Fundację Rodzinną Udziałów darowanych Fundacji Rodzinnej na podstawie Darowizny, nie podlega opodatkowaniu stawką podatku, o której mowa w art. 24r ust. 1 ustawy o CIT, a przychód uzyskany przez Fundację Rodzinną z tytułu odpłatnego zbycia (sprzedaży) Udziałów darowanych Fundacji Rodzinnej na podstawie Darowizny, będzie zwolniony z CIT na gruncie art. 6 ust. 1 pkt
Wniesienie udziałów do Fundacji a skutki tego zdarzenia w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w niezabudowanej działce, która powstanie z podziału działki, obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w prawie własności niezabudowanej działki. Obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki oraz obowiązek wystawienia faktury.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
1. [Odnośnie stosowania zasady FIFO] Czy w przypadku zbywania aktywów (udziałów) dla celów ustalenia kosztów można przyjmować, że w pierwszej kolejności sprzedawane są aktywa najwcześniej nabyte i konsekwentnie do tego ustalać koszty podatkowe? 2. [Odnośnie zasad ustalania dochodu ze zbycia aktywów] Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, gdy Wnioskodawca dokona odpłatnego zbycia udziałów Spółki