Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu sprzętu i wyposażenia do gabinetu stomatologicznego sfinansowanego ze środków pomocowych
Podatnik może zaliczyć do kosztów wydatki poniesione na wyposażenie, którego zakup został dofinansowany ze środków Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nie może natomiast zaliczać do kosztów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, których zakup został dofinansowany ze środków tego funduszu. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment
Czy poniesione koszty od kwietnia 2015 r. do końca maja 2015 r., czyli przed planowanym otwarciem działalności i udokumentowane odpowiednio fakturami lub rachunkami wystawionymi na imię i nazwisko Wnioskodawcy, adres zamieszkania i nr NIP, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w odpowiednich kolumnach KPIR w dacie odpowiadającej dniu założenia działalności gospodarczej lub
Kiedy Wnioskodawca ma dokonać korekty kosztów tj. w momencie otrzymania pieniędzy za te faktury w 2014 r., czy cofnąć się do 2013 r., do miesięcy w których były zaewidencjonowane i dokonać korekty oraz korekty PIT 36L za 2013 r.?
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku opodatkowania, udokumentowania ubezpieczenia dobrowolnego pracowników od szkody wyrządzonej pracodawcy i podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji.
1. Jaka stawka podatku VAT będzie odpowiednia dla usługi najmu mieszkania? 2. Czy z punktu widzenia podatku od towarów i usług, odpowiednią formą rozliczania podatnika z najemcą (osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej) będzie wystawienie przez podatnika faktury VAT po każdym miesiącu wynajmu mieszkania (wg umowy jeden miesiąc będzie czasookresem rozliczania z najemcą)?
Czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia całości podatku VAT od wydatków poniesionych na aranżację i wyposażenie mieszkania?
brak prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektu w sytuacji gdy Wnioskodawca nie posiada faktur VAT i nie jest nabywcą towarów i usług zakupionych w celu realizacji projektu
Dot. skutków podatkowych otrzymania i wydatkowania środków przyznanych z Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Czy wydatki sfinansowane z dotacji (wg załączonych faktur zakupu) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej?
1. Czy dotacja otrzymana z Miejskiego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez bezrobotnego jest zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 121?2. Czy wydatki poniesione na zakup wyposażenia o wartości nieprzekraczającej 3.500,00 zł, sfinansowane z Funduszu Pracy dla bezrobotnego na rozpoczęcie działalności gospodarczej, stanowią koszt uzyskania
Czy podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup wyposażenia i materiałów, sfinansowanych ze środków przyznanych przez Urząd Pracy?
Czy wydatki na wyposażenie oraz bieżące potrzeby firmy, poniesione ze środków dotacji de minimis można zaksięgować w ramach działalności gospodarczej w kosztach uzyskania przychodu, mimo że dotacja nie stanowi przychodu do opodatkowania?
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
otrzymane z Funduszu Pracy w ramach programu dotyczącego Rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w powiecie płockim środki na podjęcie działalności gospodarczej w części przeznaczonej na zakup środka trwałego nie stanowią przychodu z działalności gospodarczej, a w części przeznaczonej na zakup wyposażenia stanowią przychód z działalności gospodarczej korzystający ze zwolnienia na podstawie art.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wyposażenia oraz innych przedmiotów eksploatacyjnych sfinansowanych z otrzymanej dotacji.
możliwość zaliczenia wydatków na zakup wyposażenia sfinansowanych z Urzędu Pracy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej