Czy koszt Wynagrodzenia Faktora ponoszony przez Spółkę stanowi koszt finansowania dłużnego i podlega ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT.
Czy w związku z: - wypłatą Spółce C wynagrodzenia z tytułu wykupu posiadanych przez Spółkę C certyfikatów inwestycyjnych Funduszu po stronie Funduszu nie powstaje obowiązek odprowadzenia w Polsce podatku u źródła, w tym również czy obowiązek taki nie powstaje w sytuacji, w której Fundusz spełnia warunki uznania go za Spółkę Nieruchomościową lub za Spółkę Nieruchomościową Specjalną, w szczególności,
Czy płatności wypłacane przez Spółkę na rzecz faktorów w ramach Umów Faktoringu nie podlegają podatkowi u źródła w Polsce i w związku z tym, Spółka nie jest zobowiązana do poboru podatku u źródła od tych płatności?
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Zaliczenie do kosztów pośrednich wydatków na Management Fee oraz Partnership Expenses oraz zaliczenie wydatków związanych z procesem inwestycyjnym do kosztów powiązanych z uzyskaniem przychodów z zysków kapitałowych
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Ustalenie czy koszty prowizji są wliczane do limitu kosztów finansowania dłużnego oraz czy otrzymywane wynagrodzenie może pomniejszać koszty odsetek wykazanych jako element kosztów finansowania dłużnego lub być wykazane jako przychód równoważny ekonomicznie odsetkom, odpowiadający kosztom finansowania dłużnego.
Uznanie czynności realizowanych w ramach projektu za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług. Uznanie otrzymanych od Ministra Cyfryzacji środków finansowych za podstawę opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy, wyłącznie w części przysługującej Państwa Politechnice. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania fakturą. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania
Ustalenie, czy otrzymywane w przyszłości wynagrodzenie należy traktować jako inne przychody równoważne ekonomicznie odsetkom, które odpowiadają kosztom finansowania dłużnego.
Czy składki na ubezpieczenie społeczne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych sfinansowane przez Wnioskodawcę od dodatkowego wynagrodzenia rocznego, które zostaną opłacone w terminie są kosztem uzyskania przychodów w miesiącu grudniu 2023 r.?
Ustalenie, czy uiszczany przez gości zadatek, który nie podlega zwrotowi, stanowi wynagrodzenie za usługę, prawo do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu zatrzymania zadatku, termin do dokonania korekty kwoty podatku należnego w przypadku, gdy wpłata została udokumentowana fakturą oraz przy użyciu kasy fiskalnej.
Skutki podatkowe w związku z wypłacaniem pracownikom/członkom zarządu Wnioskodawcy zmiennych składników wynagrodzenia w postaci wydania certyfikatów inwestycyjnych lub jednostek uczestnictwa w Funduszach zarządzanych przez Towarzystwo.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu wynagrodzenia dyrektora placówki oraz z tytułu świadczonych na rzecz placówki usług przewozu uczniów, pokrytych środkami z dotacji oświatowej.
Obowiązki płatnika z tytułu zawarcia umowy faktoringu z włoską spółką.
Obowiązki płatnika z tytułu zawarcia umowy faktoringu z włoską spółką.
Wynagrodzenie za pracę wypłacane członkom zarządu Fundacji, którzy są jednocześnie fundatorami i beneficjentami Fundacji, na podstawie umów o pracę nie będzie stanowiło świadczenia w postaci ukrytych zysków, o którym mowa w art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Czy Spółce przysługuje prawo do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów faktur wystawianych przez Usługodawcę za usługi oczyszczania ścieków wystawiane za okresy od (…) 2023 r.
Uznanie, że rekompensata stanowi wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z jej otrzymaniem, obowiązek udokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, i określenie terminu, w jakim powinni Państwo wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie rekompensaty oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku
Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci instrumentów finansowych funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki wynagrodzeń.
Ustalenie, czy otrzymywane w przyszłości wynagrodzenie należy traktować jako inne przychody równoważne ekonomicznie odsetkom, które odpowiadają kosztom finansowania dłużnego.
Kwalifikacja wynagrodzenia związanego z wyświetleniami reklam w serwisie do odpowiedniego źródła przychodu.
Uznanie otrzymywanych od Gminy środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją czynności wykonywanych przez Państwa w ramach branżowego centrum umiejętności za podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy. Obowiązek dokumentowania czynności realizowanych w ramach branżowego centrum umiejętności, fakturami wystawionymi na rzecz Gminy. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem