Sprzedaż nieruchomości niezabudowanej powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT sprzedaż udziału w nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT część obrotu z transakcji sprzedaży Nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży udziału działki.
W zakresie możliwości skorygowania rachunków i wystawienia faktur VAT.
1. Czy do rachunków można wystawić faktury korygujące? 2. Które kwoty należy zaokrąglić przy wystawianiu rachunków?
1. Jakie regulacje dotyczące specjalnych stref ekonomicznych będą miały zastosowanie do planowanych transakcji Spółki? 2. Czy, i od którego dnia, Spółka utraci prawo do zwolnienia podatkowego z tytułu prowadzenia działalności na terenie SSE w związku z powyższymi planowanymi transakcjami?
1. Czy planowane transakcje spowodują, że Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego objętego zwolnieniem w przeszłości? 2. Czy planowane transakcje oprócz utraty prawa do zwolnienia opisanego w pytaniu 2 będą miały jakiekolwiek inne negatywne konsekwencje związane z korzystaniem przez Spółkę ze zwolnienia podatkowego z tytułu działalności prowadzonej na terenie SSE?
Czy przekształcenie spółki jawnej w spółkę akcyjną przy zachowaniu ciągłości prowadzonego przedsiębiorstwa powoduje utratę zwolnienia od podatku od spadków i darowizn z art. 4 ust. 1 pkt 10?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem w jaki sposób skorygować wystawione w okresie od września 2003 r. do czerwca 2005 r. rachunki w sytuacji gdy od września 2003 r. nie mógł korzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług, a rejestracji w zakresie podatku VAT dokonał dopiero 17 czerwca 2005 r.
Czy przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o. poprzez wniesienie aportem całego przedsiębiorstwa powoduje utratę zwolnienia od podatku od spadków i darowizn z art. 4 ust. 1 pkt 10?
Podatnik w dniu 1 października 1999 r. rozpoczął działalność. Za wym. miesiąc złożył deklarację VAT, nie wykazując żadnych kwot. Z dniem 1 listopada 1999 r. zawiesił działalność. W związku z zawartą umową o świadczenie usług transportowych kierowania samochodami, Strona w dniu 16.04.2003 r. odwiesiła działalność wybierając sposób opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Za świadczone