Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem takich usług.
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
Stawka podatku dla usługi transportu kolejowego towarów na terytorium kraju, będącej częścią międzynarodowego transportu towarów.
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.
Czy zgodnie z art. 83 ust. 5 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, dokumenty które posiada Wnioskodawca spełniają wymogi tego artykułu?
Jaką stawkę podatku należy zastosować w takim przypadku? Jak poprawnie wystawić fakturę, jaką adnotację odnośnie podatku należy umieścić na fakturze?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona w celu dostarczenia towaru do nabywcy z kraju trzeciego zakupiła usługę transportu międzynarodowego od firmy z Danii. Przewoźnik wystawił za wykonanie ww. usługi dwie faktury, jedną za transport drogowy na odcinku Bielsko Biała Bremerhaven, drugą natomiast za transport morski Bremerhaven Arabia Saudyjska. Obie faktury dotyczą eksportu
Czy osiągnięty przez podatnika w 2006 roku przychód, z tytułu wykonywania - jako jednoosobowy podmiot gospodarczy, pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia na zlecenie usług kierowania powierzonymi pojazdami mechanicznymi na rzecz różnych podmiotów gospodarczych (firm przewozowych) na trasach krajowych i międzynarodowych podlega opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy otrzymanie kopii dokumentów SAD po złożeniu deklaracji za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu usług transportowych, uprawnia Spółkę do dokonania korekty sprzedaży wykazanej ze stawką 22% oraz czy zastosowanie stawki 0% właściwej dla usług transportu międzynarodowego możliwe jest za okres, w którym Spółka otrzymała od kontrahenta przedmiotową kopię SAD?
Czy wykonując usługę na rzecz kontrahenta zagranicznego podatnik jest zobowiązany wystawić fakturę, czy jeśli kontrahent takiej faktury nie chce uzyskać, wystarczy przyjąć notę określającą wysokość odpłatności? Podatnik zapytuje czy może zaksięgować taką notę w ewidencji przychodów jako czynność nie podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT?
Jakie są zasady zaliczania w ciężar kosztów uzyskania przychodów podatku od towarów i usług ?
Czy wystawiane od dnia 1.05.2004 r. faktury VAT dotyczące sprzedaży międzynarodowych usług transportu (przewóz rzeczy) są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?