Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Ryczałt ewidencjonowany i świadczenie usług dla usługobiorcy, który jednocześnie jest pracodawcą.
Termin wystawienia faktury VAT w celu udokumentowania usług medycznych świadczonych na rzecz Zakładów Opieki Zdrowotnej.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu zrealizowania Nadwykonań, tj. wykonania świadczeń opieki zdrowotnej w ilości oraz wartości przekraczającej limity ustalone w zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia Umowach Współpracy.
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
1. Czy uzyskując dochód z tytułu partycypowania w zyskach Spółki, opodatkowany na zasadach ogólnych w formie 19% podatku liniowego, Wnioskodawca może jednocześnie zastosować opodatkowanie przychodów uzyskanych z nowo utworzonej jednoosobowej działalności gospodarczej w formie ryczałtu ewidencjonowanego? 2. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę z tytułu nabycia specjalistycznych usług lekarskich od Wnioskodawcy
Moment rozpoznania przychodów z tytułu nadwykonań medycznych w chwili otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej). Moment rozpoznania jako bezpośrednie i pośrednie kosztów uzyskania przychodów związanych z nadwykonaniami w postaci wynagrodzeń pracowników, amortyzacji środków trwałych oraz wynagrodzeń za nabywane usługi obce
Okresy rozliczeniowe, w jakich powinni Państwo uwzględnić faktury oraz faktury korygujące.
Podatek od towarów i usług w zakresie okresów rozliczeniowych, w jakich powinien Wnioskodawca uwzględnić faktury korygujące.
Zastosowanie zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a dla odsprzedawanych usług zdrowotnych.
Zwolnienie od podatku świadczonych przez zakład usług; ustalenie podstawy opodatkowania i dokumentowania świadczonych usług.
Uznanie, że otrzymane środki (dotacja) na realizację zadań publicznych/programu nr 1, 2, 3, 4 nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, obowiązkowi wystawienia faktury (ze stawką ZW) oraz wykazaniem ich w deklaracji VAT-7, uznania, że otrzymane środki na realizację zadania publicznego nr 5 podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, obowiązkowi wystawienia faktury (ze stawką
Sposób ewidencji faktury z tytułu świadczenia usług medycznych wykonywanych w ramach zawartego kontraktu przez Wnioskodawcę (lidera) oraz pozostałych uczestników konsorcjum.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów dokonywanych na cele odpłatnej działalności rehabilitacji medycznej oraz odpłatnej działalności medycznej.
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku usług medycznych świadczonych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych, dokumentowanie rozliczeń pomiędzy Wnioskodawcą i Podmiotem Współpracującym.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 usług wykonania ultrasonograficznych badań diagnostycznych dzieci.
Prawo do odliczenia podatku w związku z zakupem sprzętu takiego jak ambulans specjalny czy oprogramowanie do zarządzania flotą.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie środków trwałych.
Możliwość dokumentowania fakturą bez wykazywania VAT usług na rzecz instytucji publicznej z Niemiec, możliwości złożenia skutecznego zgłoszenia o wyrejestrowaniu jako podatnika VAT-UE.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu leasing aparatu USG.
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania świadczeń nielimitowanych oraz procedur w stanach nagłych ponad limity określone w umowie z NFZ lub bezumownie oraz z tytułu pozostałych świadczeń medycznych ponad limity określone w umowie z NFZ